A szociális földprogramok működtetésének támogatására

 A szociális földprogramok működtetésének támogatására

Pályázatok Pályázat készítés Keresés Szolgáltatások Hírek Minőségügy Üzleti terv Informatika Partnerek Rólunk


E-mail:
Jelszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez! Az információ pénz, íratkozz fel hát most vállalkozás fejlesztési hírlevelünkre, amíg ingyen adjuk....
Neve: 
Email:
Kulcsszó:
beállít
rss
1146 Budapest,
Hungária körút 137.
Fax: +36-1-9200-096
Tel.: +36-1-9200-095
Email: info@tenderekhaza.hu





A szociális földprogramok működtetésének támogatására

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
A szociális földprogramok működtetésének támogatására
(A pályázat kódja: SZOC-FP-11)

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (továbbiakban: KIM) megbízásából a Wekerle Sándor Alapkezelő (továbbiakban: Alapkezelő) az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvény (a továbbiakban: Áht.), az államháztartás működési rendjéről szóló 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Ámr.), valamint a fejezeti kezelésű előirányzatok felhasználásának szabályairól szóló 12/2011. (III. 30.) KIM rendelet alapján nyílt pályázatot hirdet szociális földprogramok működtetésének támogatására.

1.    A pályázat célja

A szociális földprogram általános célja a mezőgazdasági termelésre alkalmas környezetben élő, azonban mezőgazdasági termelésre alkalmas feltételekkel nem, vagy azzal nem elégséges mértékben rendelkező és azt hatékonyan kihasználni nem tudó, szociálisan hátrányos helyzetű emberek megélhetését segíteni, életminőségét javítani, önálló egzisztenciateremtési esélyeit növelni.

A cél a szociális földprogram működtetése az állam közfoglalkoztatásra irányuló törekvéseivel összhangban: a háztartás, mint szociális és gazdasági egység jövedelemszerző képességének erősítése, a szociálisan hátrányos helyzetű inaktív, vagy tartósan alacsony jövedelmű emberek gazdasági aktivizálása, tevékenységük bővítése értékteremtő munka lehetőségének biztosításával.

Az alapcél az alábbi célkitűzéseken keresztül valósítandó meg:

•    a háztartásgazdaság, kertkultúra kialakítása, megerősítése,
•    a termelési folyamat tervszerű kialakítása, beleértve az önellátási képesség, a piaci értékesítés és a szövetkezési lehetőségek kihasználását,
•    szociális földprogramot működtető települési önkormányzatok/szervezetek szerepvállalásának erősítése a folyamatos működtetés feltételeihez történő hozzájárulással;
•    a területi hátrányok mérséklése;
•    a kedvezményezettek aktivizálásával foglalkoztathatóságuk javítása.

Fontos, hogy a vidéki térségek nagy részén napjainkban érvényesülő kedvezőtlen folyamatokat megfordítva, a fenntarthatóságot és a vidéki élet értékeit középpontba állító jövőkép alapján készüljenek intézkedési tervek, induljanak programok, hogy a vidéki, és általa a városi élet minőségében hosszú távon érzékelhető javulás következzen be. Ennek érdekében a pályázók mérjék fel a szakmai program elkészítéséhez, hogy a milyen mennyiségű/minőségű termékre/terményre/állatra van szüksége a településnek egyrészt azoknak a közétkeztetésben való hasznosításához, másrészt természetbeni juttatásként a rászorulók támogatásához, és ennek figyelembevétel tervezzék meg Szociális Földprogramjukat.

2.    A rendelkezésre álló keretösszeg

A pályázatok támogatására rendelkezésre álló keretösszeg 300 000 000 Ft, azaz háromszázmillió forint a Magyar Köztársaság 2011. évi költségvetéséről szóló 2010. évi CLXIX. törvény KIM fejezet 15/9/1 „A társadalmi felzárkózás aktív szociálpolitikai eszközei” fejezeti kezelésű előirányzat (ÁHT: 296713) terhére.

3.    A támogatás igénylésének alapfeltételei:

a.    A pályázó a benyújtást megelőzően a közfoglalkoztatáshoz nyújtható támogatásokról szóló 375/2010. (XII. 31.) Korm. rendeletben előírtak alapján, a tervezett közfoglalkoztatás helye szerint illetékes munkaügyi központhoz a rendelet 4. §-a szerinti közfoglalkoztatás támogatására irányuló pályázatát vagy a korábban megkötött közfoglalkoztatási szerződése módosítására vonatkozó kérelmét benyújtotta és erről az illetékes hivatal megfelelő igazolásával is rendelkezik.
b.    A pályázóknak a pályázatukhoz egy részletes helyi szakmai programot kell benyújtaniuk, amely a szakmai programon kívül a projekt eredményeként elért megtakarítások projekt érdekében történő felhasználását és a projekt fenntarthatóságát, a foglalkoztatás tervezett növekedését, továbbá az önfoglalkoztatóvá/őstermelővé válás folyamatát, őstermelővé váltak tervezett számát tartalmazza.
c.    A pályázat feltétele, hogy a program által generált megtakarításokat a pályázóknak vissza kell forgatniuk a projekt működtetésére.
d.    A támogatás abban az esetben igényelhető, ha a pályázat minimum 2 fő bevonását megvalósítja.
e.    A támogatás feltétele továbbá, hogy

•    a bevont földterület legyen könnyen megközelíthető, nem lehet ártéri terület, a talaj minősége pedig legyen növénytermesztésre alkalmas;
•    a pályázatba bevont földterület, illetve a bevont ingatlanok legalább a projekt megvalósítása kezdetének időpontjától 1 évig, a pályázó tulajdonában vagy megállapodás alapján használatában kell lennie;
•    a pályázó gondoskodik róla és felügyeli, hogy a programba bevont résztvevők munkatapasztalatukat saját háztartásgazdaságuk, kertkultúrájuk művelésében is hasznosítsák.
•    közfoglalkoztatottat nem lehet e jogviszonya keretében a saját földjén foglalkoztatni.


4.    A pályázaton igényelhető támogatás összege és formája

•    2-4 fő bevonása esetén     400 000 - 1 000 000 Ft,
•    5-8 fő bevonása esetén     1 000 001 - 2 000 000 Ft,
•    9-12 fő bevonása esetén     2 000 001 - 3 000 000 Ft,
•    13 vagy a feletti fő bevonása esetén     3 000 001 – 4 000 000 Ft

vissza nem térítendő támogatás igényelhető


5.    A támogatás formája, mértéke:

Vissza nem térítendő, a projekt keretén belül igényelt támogatás 100%-a. A pályázat keretében önrész kötelezően nem kerül előírásra, a biztosított földterület és egyéb ingatlanok, eszközök, szolgáltatások biztosítják a pályázó hozzájárulását.

6.    A támogatás folyósítása

A támogatás folyósítása egy összegben, előfinanszírozás formájában történik a pályázati útmutató 9. pontja szerint. Az Alapkezelő a támogatási összeget a támogatási szerződés mindkét fél által történő aláírását követően utalja át. A Támogató fenntartja a jogot arra, hogy a támogatási összegeket 2012. évben utalja.

A pályázatban csak a támogatási időszakban megvalósult, a projekt megvalósításához kapcsolódó gazdasági események költségeit alátámasztó, a támogatási összeg felhasználását igazoló számviteli bizonylatok értékei számolhatóak el, melyek pénzügyi teljesítésének (kifizetésének) a támogatási időszakon belül, de legkésőbb az elszámolási időszak végéig meg kell történnie.

7.    Támogatási időszak

A pályázó által a pályázatban megjelölt, 2011. augusztus 6. és 2012. június 30. közé eső időszak.

8.    Beadható pályázatok száma

Jelen pályázati felhívásra egy szervezet csak egy pályázatot nyújthat be. Azonos településről érkező pályázatok esetében a Támogató egy pályázó pályázatát támogatja.

9.    A pályázók köre

Jelen pályázati kiírás keretében azok az alább felsorolt szervezetek pályázhatnak, melyeknek a működési helye szerinti településen a tartósan munkanélküliek részaránya a regisztrált álláskeresők összlétszámához képest eléri legalább az országos átlagot.
Települési önkormányzatok jogi személyiséggel rendelkező társulásának pályázata esetében valamennyi bevont településen fenn kell állnia ennek a feltételnek.

-    települési önkormányzat, helyi rendeletben szabályozott módon;
-    települési önkormányzatok jogi személyiséggel rendelkező társulása, helyi rendeletben szabályozott módon;
-    önkormányzati részesedéssel működő, közfeladatot ellátó nonprofit gazdasági társaság (ha a közfeladat ellátására nem üzletszerű gazdasági tevékenység keretében kerül sor) a program megvalósítása helye szerinti települési önkormányzattal vagy települési önkormányzatok jogi személyiséggel rendelkező társulásával együttműködve, helyi rendeletben szabályozott módon;
-    önkormányzat által létrehozott közhasznú vagy kiemelkedően közhasznú minősítéssel rendelkező társadalmi szervezet, alapítvány, a program megvalósítása helye szerinti települési önkormányzattal vagy települési önkormányzatok jogi személyiséggel rendelkező társulásával együttműködve, helyi rendeletben szabályozott módon;
-    települési cigány kisebbségi önkormányzat, a működési helye szerint vele megegyező település helyi önkormányzatával vagy települési önkormányzatok jogi személyiséggel rendelkező társulásával kötött együttműködési megállapodás alapján, helyi rendeletben szabályozott módon;
-    egyház, egyházi jogi személy, a működési helye szerint illetékes település helyi önkormányzatával vagy települési önkormányzatok jogi személyiséggel rendelkező társulásával kötött együttműködési megállapodás alapján, helyi rendeletben szabályozott módon.


10.    Támogatható kiadások

Pályázat keretében támogatás nyújtható a megvalósítással összefüggésben felmerült költségek fedezetére, mint a termesztéshez/tenyésztéshez szükséges anyagok, szolgáltatások, eszközvásárlás, mezőgazdasági gépek üzemeltetése, tanácsadás, adminisztrációs és ügyintézési költség, mezőgazdasági gépek karbantartása, felújítása. A használt eszközök beszerzésére is az Útmutató 11.1. alpontjában megfogalmazottak érvényesek.

11.    Szakmai támogatás igénybevétele

Mind a növénytermesztési, mind pedig az állattartási/tenyésztési projektnek az adott településen történő tervezésébe és megvalósításába szakképzett agrármérnököt vagy mezőgazdasági szakembert kell bevonni. Finanszírozásuk történhet közfoglalkoztatás keretében vagy a pályázónak kell gondoskodnia ilyen végzettségű munkatársának a programba történő bevonásáról.

12.    Nem részesülhet támogatásban az a pályázó, amely

a)    a benyújtott támogatás iránti kérelmében támogatási döntés tartalmát érdemben befolyásoló valótlan, hamis vagy megtévesztő adatot szolgáltatott, vagy ilyen nyilatkozatot tett,
b)    a korábban nyújtott állami, vagy Európai Uniós támogatásokkal az előírt határidőre nem számolt el,
c)    a korábbi pályázati program megvalósítása során, illetve a működtetés alatt engedély nélkül eltért a támogatási szerződésben foglaltaktól,
d)    korábban a támogatóval valótlan, megtévesztésre alkalmas adatokat közölt a támogatás felhasználásával kapcsolatban,
e)    a pályázó szervezetnek – a pénzbeli szociális, jóléti ellátások és a foglalkoztatást elősegítő képzési támogatások kivételével – adó-, járulék-, illeték- vagy vámtartozása (a továbbiakban: köztartozás) van,
f)    csőd-, felszámolási- illetve végelszámolási eljárás alatt áll, illetve a szervezet bírósági nyilvántartásból való törlését az ügyészség kezdeményezte,
g)    korábban megítélt támogatásáról szóló beszámolójukat a pályáztatók visszautasították, vagy lejárt esedékességű, elszámolatlan vagy visszafizetetlen kintlévőségük van velük szemben,
h)    nem felel meg az Áht. 15. §-ában meghatározott rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének,
i)    pályázóval szemben a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban Knyt.) 6. § (1) bekezdése szerint foglalt összeférhetetlenségi ok, valamint  a Knyt. 8. § (1) bekezdésében foglalt érintettség áll fenn és ezen körülmény közzétételét a Knyt. szerint határidőben nem kezdeményezi,
j)    a támogatott tevékenységhez szükséges jogerős hatósági engedélyekkel nem rendelkezik,
k)    gazdasági társaság nem tesz eleget az Áht. 15/D. § (1) bekezdésben, valamint a 2009. évi CXXII. törvény 2. §-ában foglalt követelményeknek,
l)    a támogatási szerződés megkötésének feltételeként meghatározott nyilatkozatokat nem teszi meg, dokumentumokat nem nyújtja be, vagy a megtett nyilatkozatát visszavonja.

13.    Nem támogatható az a pályázat, amelynek megvalósítása, illetve a megvalósítás módja vagy eredménye

a)    bűncselekménynek vagy bűncselekmény elkövetésére való felhívásnak minősül;
b)    alapvető emberi vagy alkotmányos jogot sért;
c)    a nemzet, a nemzeti, etnikai, nyelvi és más kisebbségek, valamint más nemzetek méltóságának és a társadalom más alapvető érdekeinek sérelmével jár, így különösen a közrendbe, a közerkölcsbe, a család és a kiskorúak védelmének követelményébe ütközik.

14.    A pályázatok benyújtásának módja és helye

A pályázatot elektronikus úton lehet benyújtani az Alapkezelő által működtetett Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszer (továbbiakban: EPER) szoftveren keresztül. Az internetes pályázati adatlapot a pályázati felhívásban és az útmutatóban közölteknek megfelelően hiánytalanul, a kérdésekre választ adva, és az ott megjelölt elektronikus mellékletek csatolásával kell benyújtani.

A pályázat benyújtását megelőzően minden pályázónak a http://www.wekerle.gov.hu honlapon regisztrálnia kell magát az EPER-ben, melyhez rendelkeznie kell egy érvényes elektronikus levélcímmel (e-mail cím). A regisztráció menetével és az EPER használati díjjal kapcsolatos információkat a pályázati útmutató 4.2. pontja tartalmazza.

15.    A pályázatok benyújtásának határideje

A pályázatok beadási határideje 2011. augusztus 5.  24:00 óra.
Határidőben benyújtottnak minősül az a pályázat amely az EPER-ben véglegesítésre került;

16.    A pályázat kezelője

Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium
Wekerle Sándor Alapkezelő
Budapest
Múzeum utca 17.
1088
Telefon: (06-1) 301-3200
Fax: (06-1) 301-3220
info@wekerle.gov.hu

17.    A pályázat érvényességének vizsgálata

Amennyiben a pályázat kezelője a pályázat érvényességi ellenőrzése során megállapítja, hogy a pályázat nem felel meg a pályázati felhívásban, útmutatóban és az internetes adatlapban foglalt feltételeknek, a pályázót egy alkalommal, elektronikus értesítésben hiánypótlásra hívja fel legfeljebb 7 napos hiánypótlási határidő megjelölésével

Amennyiben a pályázó nem pótolta a hiányosságokat vagy azoknak nem a hiánypótlási felhívásban meghatározott módon tett eleget a felszólításban megjelölt határidőre, vagy a hiányosság pótlására nincs lehetőség, a pályázat kezelője megállapítja a pályázat érvénytelenségét és az érvénytelenség okának megjelölésével elektronikusan küld értesítést a pályázónak.

Az alábbi esetekben a pályázat hiánypótlás nélkül érvénytelen:
a)    nem a 9. pontban meghatározott pályázó nyújtotta be a pályázatot;
b)    nem rendelkezik igazolással arról, hogy a közfoglalkoztatáshoz nyújtható támogatásokról szóló 375/2010. (XII. 31.) Korm. rendeletben előírtak alapján, a tervezett közfoglalkoztatás helye szerint illetékes munkaügyi központhoz a rendelet 4. §-a szerinti közfoglalkoztatás támogatására irányuló pályázatát vagy a korábban megkötött közfoglalkoztatási szerződése módosítására vonatkozó kérelmét benyújtotta.
c)    teljesen üres csatolt dokumentum(ok) esetében;

18.     A pályázatok elbírálásának szakmai szempontrendszere és határideje

A pályázatok értékelését a Bíráló Bizottság a pályázati útmutató 7. pontjában meghatározott szempontrendszer és ütemezés szerint végzi.

A Támogató a támogatást a kértnél alacsonyabb mértékben is megállapíthatja, a kértnél nagyobb támogatási összeg megítélésére nincs lehetőség. A Támogató a támogatási döntésben meghatározhatja a támogatás felhasználására és szerződéskötésre vonatkozó feltételeket.

19.     A pályázók döntést követő kiértesítése

A közigazgatási és igazságügyi miniszter döntését követően a pályázat kezelője 15 napon belül elektronikus értesítést küld a pályázónak pályázat elbírálásáról, és az eredményeket közzéteszi. Elutasítás esetén az értesítésnek tartalmaznia kell az elutasítás részletes indokait. A pályázatokkal kapcsolatos döntések a www.kim.gov.hu és a www.wekerle.gov.hu honlapokon kerülnek közzétételre.

20.     Szerződéskötés

A kedvezményezettel a szerződéskötéshez szükséges valamennyi feltétel határidőben való teljesülése esetén a támogatási szerződést a pályázat kezelője köti meg.

Érvényét veszti a támogatási döntés, ha a szerződés a támogatásról szóló értesítésben megjelölt határidőn belül a pályázó mulasztásából, vagy neki felróható egyéb okból nem jön létre.

21.     A támogatás elszámolása és ellenőrzése

A beszámoló benyújtásának végső határideje a pályázati projekt befejezését követő 30. nap.

A pályázat szerint támogatásra kerülő feladat megvalósításának, valamint az éves szakmai beszámoló, pénzügyi elszámolás benyújtásának határidejét és a szakmai beszámoló, pénzügyi elszámolás elkészítésének szempontjait a fejezeti kezelésű előirányzatokra vonatkozó miniszteri rendelet, a támogatási szerződés és a pályázati útmutató 11. pontja tartalmazza.

A támogatói döntés ellen jogorvoslat-érvényesítésre a hatályos jogszabályoknak megfelelően van lehetőség.

22.     További információk

A támogatás igénylésének, igénybe vételének és elszámolásának részletes szabályait, a folyamatban részt vevő szervezetek eljárási határidőit a pályázati útmutató tartalmazza.

A pályázat kezelője fenntartja a jogot, hogy a döntést követően, amennyiben a pályázati célra rendelkezésre álló keretösszeget – a beérkezett pályázatok száma vagy tartalma miatt – nem tudta felhasználni, úgy további beadási határidőt és/vagy módosított feltételeket határozzon meg egy módosított pályázati felhívás keretében.

Jelen pályázati felhívás és a pályázati útmutató, továbbá az internetes pályázati adatlap együtt képezik a pályázati dokumentációt és tartalmazzák a pályázáshoz szükséges összes feltételt. A pályázati felhívás és a pályázati útmutató letölthető a www.wekerle.gov.hu, és www.kim.gov.hu honlapokról.

A pályázattal kapcsolatban további információkat az alábbi elérhetőségeken kaphatnak.

E-mail: info@wekerle.gov.hu
Telefon: (1) 301 3200
Hétfő-csütörtök: 8.00-16.30 Péntek: 8.00-14.00


Van esélyem pályázni?
Jó lenne tudni a pályázata elkészítése előtt, hogy milyen esélyekkel indulhatna rajta?

Kiemelt információk és aktualitások

Elindultak az első KKV-fejlesztési pályázatok!

Induljon a Tenderek Háza P. T. Központ Kft. szakértő csapatával az új Széchenyi 2020 program pályázatain! Kollégáink több száz nyertes pályázattal a hátuk mögött, készséggel állnak rendelkezésére. tel: 061 920 0096, +36 20 665 8717



Itt az utolsó óriási lehetőség!

Több ezer cég is új gépeket és informatikai eszközöket vehet, vagy termelő üzemet építhet abból az új EU-s pályázatból, amelyet a napokban jelentettek be és jövő január végétől nyílik meg. Ez már a s...


További hirek




Nagyvállalat

Minden gazdálkodó szervezet, amely a 800/2008/EK rendelet 1. sz. melléklete értelmében nem minősül kis- és középvállalkozásnak.


Összes szakszó