Mikrohitel pályázathoz mikrovállalkozásoknak

 Mikrohitel pályázathoz mikrovállalkozásoknak

Pályázatok Pályázat készítés Keresés Szolgáltatások Hírek Minőségügy Üzleti terv Informatika Partnerek Rólunk


E-mail:
Jelszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez! Az információ pénz, íratkozz fel hát most vállalkozás fejlesztési hírlevelünkre, amíg ingyen adjuk....
Neve: 
Email:
Kulcsszó:
beállít
rss
1146 Budapest,
Hungária körút 137.
Fax: +36-1-9200-096
Tel.: +36-1-9200-095
Email: info@tenderekhaza.hu





Mikrovállalkozások fejlesztése mikrohitellel

A.   A támogatás célja ÉS HÁTTERE

A.1.    Alapvető cél és háttér információ

Az Új Széchenyi Terv kiemelt figyelmet fordít a mikro-, kis- és középvállalkozások (továbbiakban: KKV) fejlesztésére, szerepük erősítésére a magyar gazdaságban. A KKV szektoron belül is kiemelkedő fontosságú a mikrovállalkozások fejlesztése, forráshoz jutásuk elősegítése.

A jelen pályázati kiírás célja, hogy vissza nem térítendő támogatás és kedvezményes hitel együttes biztosítása révén segítse a mikrovállalkozásokat, hogy kis lépéssel fejlesszék a vállalkozásukat technológiai fejlesztésen, korszerűsítésen keresztül.

 

A megvalósítandó projekt vissza nem térítendő támogatásból, hitelrészből és saját forrásból tevődik össze, amelyek összesen meghatározzák a Pályázati Projektértéket.

 

Jelen pályázati kiírás alapján kizárólag abban az esetben hozható pozitív pályázati döntés, amennyiben a pályázó mind a vissza nem térítendő támogatás mind pedig a visszatérítendő támogatás (hitel) megszerzésére jogosultságot szerez.

 

A kombinált támogatás keretében nyújtott hitelek egyéb paramétereiről a Közvetítő ad tájékoztatást.

 

A pályázathoz kiválasztott Közvetítők listája az MV Zrt. honlapján – www.mvzrt.hu – kerül közzétételre.

 

A.2.    Rendelkezésre álló forrás és a támogatható pályázatok várható száma

A GOP-2010-2.1.1/M esetében:

A pályázat meghirdetésekor a vissza nem térítendő támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 15 milliárd forint a 2011-13. évekre, a visszatérítendő (mikrohitel) támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 20 milliárd forint a 2011-13. évre.

A támogatott pályázatok várható száma: 1800-2000 db.

 

A KMOP-2010-1.2.1/M keretében:

A pályázat meghirdetésekor a vissza nem térítendő támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 3 milliárd forint a 2011-13. évekre, a visszatérítendő (mikrohitel) támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 6 milliárd forint a 2011-13 évre.

 

A támogatott pályázatok várható száma: 750-3000 db.

A.3.    Támogatás összege

A vissza nem térítendő támogatás összege legalább 1 millió Ft, legfeljebb 4 millió Ft lehet.

A visszatérítendő támogatás összege legalább 1 millió Ft, legfeljebb 8 millió Ft lehet.

A.4.    Támogatás mértéke

A pályázó 10% saját forrást (önerőt) köteles biztosítani.

A vissza nem térítendő támogatás mértéke maximum a Pályázati Projektérték 45%-a lehet, de legfeljebb 4 millió Ft. 

A visszatérítendő támogatás mértéke maximum a Pályázati Projektérték 60%-a lehet, de legfeljebb 8 millió Ft. 

A vissza nem térítendő támogatás összege nem haladhatja meg a visszatérítendő támogatás összegét.

 

Példa I.:

5 000 000 Ft értékű projekt esetében 500 000 Ft (10%) saját erő mellett 2 250 000 Ft (45%) vissza nem térítendő támogatás és 2 250 000 Ft (45%) mikrohitel felvételére van lehetőség.

 

Példa II.:

10 000 000 Ft értékű projekt esetében 1 000 000 Ft (10%) saját erő mellett 3 000 000 Ft (30%) vissza nem térítendő támogatás és 6 000 000 Ft (60%) mikrohitel felvételére van lehetőség.

A.5.    Kötelező vállalások

A pályázónak vállalnia kell, hogy a projekt befejezését követő két üzleti év személyi jellegű ráfordításainak összege eléri az elnyert vissza nem térítendő támogatás összegének 50%-át.

 

T*50%< Sz1 + Sz2

Ahol:

Sz1: Összes személyi jellegű ráfordítás a projekt befejezését követő 1. lezárt üzleti évben

Sz2: Összes személyi jellegű ráfordítás a projekt befejezését követő 2. lezárt üzleti évben

T: megítélt vissza nem térítendő támogatás összege

 

A fenti vállalások teljesülése a projekt befejezési évét követő 2. üzleti év végét követően kerülnek ellenőrzésre.

A.6.    A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje

Jelen pályázati kiírásra támogatási és hitelkérelmet (pályázatot) az MV Zrt. honlapján – www.mvzrt.hu - közzétett közvetítő szervezeteken keresztül, személyesen nyújtható be, postai benyújtásra nincs lehetőség.

 

A pályázati dokumentáció:

a)    a visszatérítendő támogatás vonatkozásában hitelkérelemből,

b)    a vissza nem térítendő támogatás vonatkozásában Projekt adatlapból,

c)    valamint az H. fejezet szerint előírt, illetve a Közvetítő által – saját belső szabályozó dokumentumai alapján - egyedileg előírt egyéb mellékletekből áll. 

 

A Közvetítő a pályázatot elektronikus adathordozón (kizárólag nem újraírható, írásvédett CD lemezen) a pályázati kiírás részét képező nyilatkozattal együtt továbbítja a Közreműködő szervezetnek.

 

A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatban információkat a www.ujszechenyiterv.gov.hu honlapon talál, felvilágosítást pedig a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség telefonos ügyfélszolgálata nyújt.

 

Ügyfélszolgálat

Telefonon (kék szám)

E-mailen

Nemzeti Fejlesztési Ügynökség

06-40-638-638

ujszechenyiterv@nfu.gov.hu

MAG - Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt.

06-40-200-617

info@magzrt.hu

 

A pályázatok benyújtása 2011. március 1-től 2011. december 31.-ig lehetséges.

 

Benyújtásnak az a nap minősül, amikor a pályázatot a Közvetítő a pályázótól átveszi, és erről a pályázó felé igazolást ad ki.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a benyújtást követően a pályázat tartalmi elemeinek változtatására nincs lehetőség (különös tekintettel az elszámolható költségekre). Az ilyen jellegű módosítási igények nem vehetők figyelembe.

 

A pályázatok elbírálása a beérkezés sorrendjében történik, a rendelkezésre álló kötelezettségvállalási keret kimerüléséig.

Jelen pályázati kiírás alapján kizárólag abban az esetben hozható pozitív pályázati döntés, amennyiben a pályázó mind a vissza nem térítendő támogatás mind pedig a visszatérítendő támogatás (hitel) megszerzésére jogosultságot szerez.

Amennyiben a benyújtott pályázat nem elszámolható költségeket tartalmaz, csökkentett támogatás odaítélésére nincs lehetőség, ebben az esetben a támogatási- és hitelkérelem egyaránt elutasításra kerül.

 

Felhívjuk a figyelmet, hogy a pályázat benyújtását követően az ellenőrzésre feljogosított szervek megkezdhetik a projekt ellenőrzését!

A visszatérítendő támogatás vonatkozásában az MV – Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt. (a továbbiakban MV Zrt.) mint a támogatásokat közvetítő Forráskezelő Szervezet jár el.

 

A vissza nem térítendő támogatás vonatkozásában a MAG - Magyar Gazdaságfejlesztési Központ Zrt. mint Közreműködő Szervezet jár el.

B.   Pályázók köre

B.1.    Jogi forma, méret, székhely

A pályázati kiírásra Magyarországon székhellyel rendelkező gazdasági társaság, szövetkezet, vagy egyéni vállalkozó, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező gazdasági társaság fióktelepe, szövetkezet, vagy egyéni vállalkozó pályázhat.

A pályázati kiírásra kizárólag a 800/2008/EK rendelet 1. sz. melléklete alapján mikrovállalkozásnak minősülő vállalkozások pályázhatnak.

 

Egy teljes lezárt üzleti évvel nem rendelkező vállalkozások abban az esetben pályázhatnak, amennyiben a Közvetítőhöz hitelbírálat céljából benyújtott üzleti terv alapján megfelelnek a Felhívás jelen B.1; B.3. és B.4. fejezete szerinti kritériumoknak és a Támogatás hitelrészének fedezeteként megfelelő ingatlan-biztosítékot ajánlanak fel.

B.2.    Pályázóra vonatkozó adminisztratív feltételek

Nem nyújtható támogatás azon pályázó részére, amely nem felel meg a GOP Részletes Pályázati Útmutató B.3.2. pontjában foglaltaknak, továbbá:

§  a GOP-2011-2.1.1/M pályázati kiírás keretében:

aki vagy amely az adott naptári évben a jelen pályázati kiírás keretében már részesült támogatásban;

§  a KMOP-2011-1.2.1/M pályázati kiírás keretében:

aki vagy amely az adott naptári évben a jelen pályázati kiírás keretében már részesült támogatásban.

B.3.    Pályázó gazdálkodására vonatkozó feltételek

Nem nyújtható a támogatás azon pályázó részére, amely nem felel meg a GOP Részletes Pályázati Útmutató B.3.2. „Pályázó gazdálkodására vonatkozó feltételek” fejezetében foglaltaknak:

Továbbá nem nyújtható támogatás azon pályázó részére,:

  1. Akinek vagy amelynek éves nettó árbevétele a pályázat benyújtását megelőző, jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján meghaladja a 200 millió Ft-ot. (Amennyiben rendelkezik egy teljes (365 napot jelentő) lezárt üzleti évvel)
  2. Akinek vagy amelynek éves nettó árbevétele a Közvetítőhöz hitelbírálat céljából benyújtott üzleti terv alapján meghaladja a 200 millió Ft-ot. (Amennyiben nem rendelkezik egy teljes (365 napot jelentő) lezárt üzleti évvel)

B.4.    Iparág (a pályázó tevékenysége)

A pályázati kiírásra iparági megkötés nélkül bármilyen vállalkozás pályázhat, kivéve a GOP Részletes Pályázati Útmutató B.2.1. b) és B.2.2. pont szerint.

C.   A PÁLYÁZAT tartalMA

C.1.    Támogatható tevékenységek köre

A pályázati kiírás keretében támogatható tevékenységek az alábbiak:

a)    Eszközbeszerzés, a C.1.3.2. fejezet szerint.

b)    Infrastrukturális és ingatlan beruházás, a C.1.3.3. fejezet szerint

c)    Információs technológia fejlesztés a C.1.3.4. fejezet szerint

 

C.2.    Elszámolható költségek köre

Költség típusa

A GOP Részletes Pályázati Útmutató vonatkozó része

a)    Csekély összegű támogatásként

D.1.3. fejezet alapján

aa)  Új, egyenként minimum nettó 200.000 Ft értékű tárgyi eszköz beszerzése

C.2.2.3. a) pontja alapján

ab)  Információs technológia fejlesztéshez kapcsolódó, egyenként minimum nettó 30.000 Ft értékű hardver beszerzése

C.2.2.3. f) pontja alapján az fd) pont kivételével

ac)   Infrastrukturális és ingatlan beruházás és vásárlás

C.2.3.3. fejezet szerint

ad)  Információs technológia fejlesztéshez kapcsolódó szoftverek beszerzésének költségei

C.2.4.3. fejezete valamint a C.2.5.3. g) pontja szerint

 

 

Felhívjuk a figyelmet, hogy a pályázat benyújtását követően, a támogatási döntést megelőzően a pályázat elszámolható költségeinek változtatására nincs lehetőség, az ilyen jellegű módosítási igények nem vehetők figyelembe, a támogatási- és hitelkérelem egyaránt elutasításra kerül.

C.3.    Nem elszámolható költségek köre

A pályázati kiírás keretében nem elszámolható semmilyen a C.2. pontban nem szereplő költség, figyelemmel a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.4.1., C.4.3., C.4.5. b) és C.4.6. pontjában foglalt korlátozásokra, továbbá:

a)    Ingatlan vásárláshoz kapcsolódó járulékos költségek (díjak, illetékek, kapcsolódó szolgáltatások költsége, stb).

b)    Szántóföld, ültetvény, erdő, halastó, gyepterület

c)    ügyvédi díjak, közjegyző, értékbecslés, kisajátítási terv, kártalanítási költségek

 

Amennyiben a benyújtott pályázat nem elszámolható költségeket tartalmaz, csökkentett támogatás odaítélésére nincs lehetőség, ebben az esetben a támogatási- és hitelkérelem egyaránt elutasításra kerül.

C.4.    Projekt iparági korlátozása

Jelen Pályázati Felhívás keretében a GOP Részletes Pályázati Útmutató alább hivatkozott pontjai szerinti iparági korlátozások állnak fenn:

a)    C.5.1. Mezőgazdasági termékek: mezőgazdasági termékek termelésére, előállítására irányuló projektek nem támogathatóak,

b)    C.5.2. Egyéb iparági korlátozások: exporttal kapcsolatos tevékenységek támogatása, importáru kiváltás, akvakultúra ágazat, szénipar;

c)    C.5.3. Érzékeny ágazatok: nem támogathatóak az alábbi iparágakban megvalósuló projektek: acélipar, hajógyártás, szénbányászat, szintetikusszál-ipar, közúti-, vasúti, vízi-, légi- és tengeri szállítási ágazat

d)    C.5.4. GOP-ROP lehatárolás: nem támogatható turisztikai attrakció és szálláshely fejlesztése.

C.5.    Projekt területi korlátozása

A fejlesztés megvalósulásának helyszíne a pályázó bejegyzett magyarországi székhelye, telephelye vagy fióktelepe lehet. A megvalósulási helynek a pályázat benyújtásáig kell bejegyzésre kerülnie, kivéve, ha a projekt ingatlanfejlesztést vagy –vásárlást tartalmaz, ebben az esetben a kifizetési kérelem benyújtásáig kell az új telephelynek/székhelynek bejegyzésre kerülnie.

 

Amennyiben a támogatásból megvalósított informatikai fejlesztést a saját székhelyén, telephelyén, fióktelepén üzemelteti, akkor a megvalósítás helyszíne az üzemeltetés helyszíne, minden más esetben (pl. szerverpark, hosting) a pályázó székhelye minősül a megvalósítás helyszínének.

Hardver és szoftver eszközök beszerzése esetén a megvalósulási helyszínnek az a telephely vagy fióktelep minősül, amelyre a beszerzett eszközök számvitelileg aktiválásra kerülnek.

Nem támogathatóak a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.6.1. pontjában foglalt korlátozás alapján a vidékies településeken megvalósuló projektek.

A GOP-2011-2.1.1/M pályázati konstrukció esetében

A pályázati kiírás keretében kizárólag GOP Részletes Pályázati Útmutató VIII/D, E és F számú mellékleteiben felsorolt települések valamelyikében megvalósuló projekttel lehet pályázni.

A KMOP-2011-1.2.1/M pályázati konstrukció esetében:

A pályázati kiírás keretében kizárólag GOP Részletes Pályázati Útmutató XIII./A számú mellékletében felsorolt települések valamelyikében megvalósuló projekttel lehet pályázni.

C.6.    A projekt megkezdése

A projekt megvalósítása a benyújtást követő napon a pályázó saját felelősségére megkezdhető.

A pályázat benyújtásának az a nap minősül, amikor a pályázatot a Közvetítő a pályázótól átveszi, és erről a pályázó felé igazolást ad ki.

A projekt a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.7. „A projekt megkezdése” fejezetben foglaltak szerint kezdhető meg, a megkezdés időpontját a különböző projektelemek vonatkozásában a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.7.1. „Megkezdettség” pontja szabályozza.

 

Nem minősül a projekt megkezdésének az ingatlan adás-vételéhez kapcsolódóan létrejött előszerződés/szándéknyilatkozat létrejötte.

 

Támogatás a pályázat pályázó általi benyújtását megelőzően megkezdett projekthez nem igényelhető (a Gazdasági Versenyképesség Operatív Program 4. prioritására, a Gazdaságfejlesztési Operatív Programra és a Közép-Magyarországi Operatív Programra vonatkozó részletes szabályokról szóló 8/2007. (III. 19.) MeHVM rendelet 8. §).

A projekt megkezdésnél figyelembe kell venni, hogy a projektnek legkésőbb a C 7. pontban jelzett végső pénzügyi elszámolási határidőig meg kell valósulnia.

C.7.    A projekt fizikai befejezése és a pénzügyi elszámolás végső határideje

A projekt fizikai befejezésének meg kell történnie a projekt megkezdését, vagy amennyiben a projekt a Támogatási Szerződés hatályba lépéséig nem kezdődött meg, a Támogatási Szerződés hatályba lépését követő 12 hónapon belül.

A pályázó projekttel kapcsolatos pénzügyi elszámolása (záró kifizetési igénylés) benyújtásának végső határideje a projekt fizikai befejezését követő maximum 90 nap , de legkésőbb 2013. augusztus 31.

C.8.    Fenntartási kötelezettség

A pályázónak vállalnia kell, hogy a támogatott beruházással létrehozott termelő kapacitásokat, információs technológiai fejlesztéseket a projekt befejezését követő 3. év végéig az adott régióban fenntartja és üzemelteti.

 

A részletes szabályokat illetően a GOP Részletes Pályázati Útmutató E.3. fejezetben foglaltak irányadóak.


Kapcsolódó tartalom a Vállalkozás fejlesztési portálon:

Kommentek:

Még nincsenek hozzászólások

Szólj hozzá te is!

Név*
Email cím
Hozzászólás*
Ellenőrzés*
Van esélyem pályázni?
Jó lenne tudni a pályázata elkészítése előtt, hogy milyen esélyekkel indulhatna rajta?

Kiemelt információk és aktualitások

Elindultak az első KKV-fejlesztési pályázatok!

Induljon a Tenderek Háza P. T. Központ Kft. szakértő csapatával az új Széchenyi 2020 program pályázatain! Kollégáink több száz nyertes pályázattal a hátuk mögött, készséggel állnak rendelkezésére. tel: 061 920 0096, +36 20 665 8717



Itt az utolsó óriási lehetőség!

Több ezer cég is új gépeket és informatikai eszközöket vehet, vagy termelő üzemet építhet abból az új EU-s pályázatból, amelyet a napokban jelentettek be és jövő január végétől nyílik meg. Ez már a s...


További hirek




Nagyvállalkozás

Nagyvállalkozás: nagyvállalkozásnak azon vállalkozások minősülnek, amelyek a 800/2008/EK rendelet 1. sz. melléklete szerint nem felelnek meg a mikro-, kis- és középvállalkozásokra vonatkozó feltételeknek, továbbá az alábbi, két feltétel közül legalább az egyiknek megfelelnek: a) összes...


Összes szakszó