Új dohánykoncessziós pályázat kiírása

 Új dohánykoncessziós pályázat kiírása

Pályázatok Pályázat készítés Keresés Szolgáltatások Hírek Minőségügy Üzleti terv Informatika Partnerek Rólunk


E-mail:
Jelszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez! Az információ pénz, íratkozz fel hát most vállalkozás fejlesztési hírlevelünkre, amíg ingyen adjuk....
Neve: 
Email:
Kulcsszó:
beállít
rss
1146 Budapest,
Hungária körút 137.
Fax: +36-1-9200-096
Tel.: +36-1-9200-095
Email: info@tenderekhaza.hu





Új dohánykoncessziós pályázat kiírása

KONCESSZIÓS PÁLYÁZATI KIIRAS

I.    ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK
1.    BEVEZETÉS
A fiatalkorúak dohányzásának visszaszorításáról és a dohánytermékek kiskereskedelméről szóló 2012. évi CXXXIV. törvény (továbbiakban „Fdvtv."), összhangban a koncesszióról szóló 1991. évi XVI. törvény (továbbiakban „Kt.") és a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény (továbbiakban „Nvtv.") rendelkezéseivel meghatározza a dohány-kiskereskedelmi jog gyakorlásának koncesszió útján történő átengedésének feltételeit.
A dohánytermékek kiskereskedelme Magyarországon 2013. július 1-jét követően kizárólagosan a Magyar Állam hatáskörébe utalt tevékenység, melynek gyakorlását az állam a Kt., Nvtv. és az Fdvtv. rendelkezéseinek megfelelően megkötött koncessziós szerződéssel meghatározott időre átengedheti.
Dohánytermék kiskereskedelme 2013. július 1-jét követően kizárólag nyilvános koncessziós pályázat eredményeként megkötött koncessziós szerződés rendelkezései által biztosított jogosultság (továbbiakban „dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultság") alapján és dohánytermék-kiskereskedelmi vámhatósági engedély (továbbiakban „engedély") birtokában végezhető.
Mindezen körülményekre tekintettel a Magyar Állam a dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultság átengedésére jelen pályázati kiírással (továbbiakban „Pályázati Kiírás") nyilvános koncessziós pályázatot ír ki. A Magyar Állam nevében a pályázat kiírására, elbírálására, továbbá - az Fdvtv. 8. § (1) bek. rendelkezéseire figyelemmel -a koncessziós szerződés megkötésére a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot vezető Miniszter (továbbiakban úgyis, mint: „Kiíró" vagy „Miniszter") jogosult.
Jelen Pályázati Kiírás a Kiíró által 2013. március 29. napján közzétett pályázati felhívás (továbbiakban „Pályázati Felhívás") alapján készült. A Pályázati Felhívásban nem szabályozott kérdésekben a jelen Pályázati Kiírás rendelkezései az irányadóak és kötelezőek az ajánlat összeállítására és benyújtására vonatkozóan. A Pályázati Felhívás és a jelen Pályázati Kiírás között esetlegesen fennálló bármilyen ellentmondás esetén a jelen Pályázati Kiírás rendelkezései az irányadók.
A közzétett Pályázati Felhívásban foglaltaknak megfelelően a jelen Pályázati Kiírás tartalmazza a koncesszió¬köteles tevékenységre vonatkozó területi, személyi, jogi, gazdasági és tárgyi feltételekre vonatkozó információkat, a pályázat benyújtására vonatkozó követelményeket, nyilatkozatmintákat, valamint a pályázat elbírálásának szempontjait és a koncessziós szerződés tervezetét.
A Pályázati Kiírás célja, hogy a pályázók megfelelő információt kapjanak a pályázati feltételekről, továbbá tájékozódjanak a megkötendő koncessziós szerződés lényeges elemeinek tartalmáról és a versenysemlegesség lehető legteljesebb biztosításával minden pályázónak lehetővé tegye a sikeres ajánlattételt.
A Kiíró felhívja a figyelmet, hogy a Pályázati Kiírásban használt fogalmak alatt az Fdvtv-ben használt fogalmakat kell érteni, továbbá, hogy a jelen Pályázati Kiírásban nem szabályozott kérdésekben a mindenkor hatályos jogszabályok rendelkezései alkalmazandóak.
A Kiíró nem vállal felelősséget a jelen Pályázati Kiírásban foglaltak helyességéért, a benyújtott pályázatok elbírálása során a vonatkozó jogszabályok irányadóak, minden pályázó saját maga felelős a benyújtott pályázat jogszabályoknak való megfelelőségéért.
2.    A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA, LEBONYOLÍTÓJA
A Magyar Állam nevében a pályázat kiírására, elbírálására, továbbá a koncessziós szerződés megkötésére - az Fdvtv. 8. § (1) bek. rendelkezéseire figyelemmel - a Miniszter jogosult.

A Kiíró nevében eljáró, közreműködő szervezet adatai:
Neve: Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. Székhelye: 1133 Budapest, Pozsonyi u. 56. Képviselője: Gyulay Zsolt vezérigazgató
A Pályázati Kiírással kapcsolatban további információ a www.nemzetidohany.hu weboldalon a „hasznos információk" menüpont alatt érhető el. Ezen túlmenően információ kizárólag magyar nyelven, írásban, kizárólag a weboldalon keresztül, legkésőbb a pályázatok benyújtására nyitva álló határidő lejártát megelőző 15. napig kérhető. A kérdések legkésőbb a pályázatok benyújtására nyitva álló határidő lejártát megelőző 8. napig a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. honlapján - a kérdést feltevő személyének és az esetleges személyi adatok feltüntetése nélkül - megválaszolásra kerülnek.

II.   A KONCESSZIÓ-KÖTELES TEVÉKENYSÉG TÁRGYA, MEGHATÁROZÁSA
A koncesszió-köteles tevékenység tárgyára vonatkozóan a jelen Pályázati Kiírásban nem rögzített feltételeket az Fdvtv. tartalmazza.
1.    A KONCESSZIÓ-KÖTELES TEVÉKENYSÉG
A dohánytermékek kiskereskedelme Magyarországon 2013. július 1. napját követően kizárólagosan a Magyar Állam hatáskörébe utalt tevékenység, melynek gyakorlását az állam a Kt., Nvtv. és az Fdvtv. rendelkezéseinek megfelelően megkötött koncessziós szerződéssel meghatározott időre átengedheti nyilvános pályázat kiírásának eredményeként.

Az Fdvtv. 6. § (2) bekezdése szerint, ahol az állandó lakosok száma a
a)    2000 főt nem haladja meg, legfeljebb egy,
b)    2000 főt meghaladja, legalább egy és minden kétezer fő lakos után további egy jogosult végezheti a dohánytermék kiskereskedelmi tevékenységet.
Az Fdvtv. fenti rendelkezése szerinti, településenként összesen, illetve az adott településen egy személy által maximálisan elnyerhető jogosultságok számát a jelen Pályázati Kiírás 1. sz. melléklete tartalmazza. A pályázók ezen körülmények figyelembe vételével nyújthatják be pályázatukat, tekintettel arra, hogy egy személlyel egy időben legfeljebb mindösszesen öt megkötött koncessziós szerződés lehet hatályban, illetve azoknál az egy közigazgatási egységet képező településeknél, ahol egynél több dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultság kerül kiadásra, egy személy egy időben nem birtokolhatja az összes dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultság több mint kétharmadát.
Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy ezen rendelkezésekre tekintettel jelen eljárásban egy pályázó ugyanazon azonosító számú település vonatkozásában maximálisan az 1. sz. melléklet megfelelő sorában meghatározott számú (1 db) pályázatot adhat be.
Ez nem jelenti azt, hogy a pályázó más település vonatkozásában további pályázato(ka)t ne adhatna be, azonban ezen további pályázatok során is figyelembe kell vennie az érintett másik település szerinti maximálisan beadható pályázatok számát, valamint figyelmbe kell vennie a már általa megszerzett jogosultságok számát. Amennyiben a pályázó egy település vonatkozásában az 1. sz. melléklet szerinti maximumot meghaladó számú pályázatot ad be, az valamennyi, az adott településre vonatkozó pályázata érvénytelenségét vonja maga után.
A Kiíró kijelenti, hogy a koncesszió időtartama alatt a koncessziós jog területi hatályán belül a koncessziós eljárás(ok) nyertesén kívül más személy, gazdálkodó szervezet részére a dohány-kiskereskedelmi tevékenység végzésének jogát csak az Fdvtv. rendelkezéseinek megfelelően kívánja átengedni.
Kiíró felhívja a figyelmet, hogy a koncessziós jogosultság alapján a Koncessziót gyakorlót ellátási kötelezettség terheli. Ez azt jelenti, hogy a Koncessziót gyakorló köteles a szerződés hatálya alatt legalább a Pályázatában vállalt időtartamban, ilyen vállalás hiányában legalább hetente minimum 5 (öt) napon, naponta minimum 4 (négy) órán át az üzemeltetett dohányboltban dohánytermékek folyamatos elérhetőségét biztosítani (azaz az általa üzemeltetett dohányboltot nyitva tartani, illetve a dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenységet folytatni).

Kiíró felhívja a figyelmet, hogy egy (1) elnyert dohány-kiskereskedelmi jogosultság alapján kizárólag egy (1) dohánybolt/2000 fő alatti település esetén egy (1) elkülönített hely üzemeltethető.

2. A KONCESSZIÓ-KÖTELES TEVÉKENYSÉG HATÁLYA 2.1. Területi hatály
Jelen Pályázati Kiírás keretében dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultságnak egy település közigazgatási területén történő megszerzésére lehet pályázni a jelen Pályázati Kiírás 1. sz. mellékletében foglaltak szerint meghatározott területi bontás és maximális szám szerint. A jelen Pályázati Kiírás egységesen tartalmazza az összes _1. sz. melléklet szerinti településen elnyerhető valamennyi jogosultságra vonatkozó egyedi pályázatok jellemzőit és követelményeit (azokat minden egyes jogosultság vonatkozásában külön pályázat kiírásaként kell értelmezni).
A jelen Pályázati Kiírás eredményeként megkötendő koncessziós szerződés alapján a dohánytermék¬kiskereskedelmi jogosultságot a szerződésben meghatározott település közigazgatási területén kívül a szerződéskötő fél nem gyakorolhatja. Ha a dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultság megszerzője a tevékenységet mégis a koncessziós szerződés(ei)ben meghatározott település közigazgatási területén kívül, vagy azon kívül is gyakorolná, e tény megállapítását követően az állam a jogosulttal kötött valamennyi koncessziós szerződést azonnali hatállyal felmondhatja.

2.2. Időbeli hatály
A dohánytermék-kiskereskedelmi jogosultság átengedésének időbeli hatálya: a koncessziós szerződés valamennyi fél által való aláírásának napjától számított 20 év.
A koncessziós szerződés ezen idő előtti megszűnésének eseteit és jogkövetkezményeit a felek a koncessziós szerződésben rögzítik részletesen.


III. A KONCESSZIÓ-KÖTELES TEVÉKENYSÉG GYAKORLÁSÁNAK JOGI, SZEMÉLYI, GAZDASÁGI ÉS TÁRGYI FELTÉTELRENDSZERE, FELÜGYELETE ÉS ELLENŐRZÉSE

1.    JOGI FELTÉTELEK
A dohánytermék-kiskereskedelem jogi feltételeit a mindenkor hatályos magyar jogszabályok, különösképpen az Nvtv., a Kt., a jövedéki adóról és a jövedéki termékek forgalmazásának különös szabályairól szóló 2003. évi CXXVII. törvény (továbbiakban „Jöt."), az Fdvtv., a nemdohányzók védelméről és a dohánytermékek fogyasztásának, forgalmazásának egyes szabályairól szóló 1999. évi XLII. törvény (továbbiakban „Nvdvt.") a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény, a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvény, a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (továbbiakban „Ptk."), valamint a dohánytermékek előállításáról, forgalomba hozataláról és ellenőrzéséről, a kombinált figyelmeztetésekről, valamint az egészségvédelmi bírság alkalmazásának részletes szabályairől szóló 39/2013. (II. 14.) Korm. rendelet határozzák meg.
A koncessziós szerződést a Miniszter (illetve az Fdvtv. 8. § (1) bekezdésében meghatározott személy) a koncessziós pályázat nyertesével köti meg az eredményhirdetést követő 30 napon belül. A nyertesnek a koncessziós szerződés Jogosultkénti aláírásától számított 90 napon belül igazolnia kell a jelen Pályázati Kiírás III.2.2. pontjában írtak teljesülését és a dohánybolt megnyitására vállalt határidőn belül, de legkésőbb 6 hónapon belül meg kell kezdenie a dohánytermék kiskereskedelmi tevékenységet.
A koncessziós szerződés tárgyát képező dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenység megkezdéséhez és folytatásához a dohánytermékek jövedéki ügyében hatáskörrel rendelkező illetékes hatóság (továbbiakban „vámhatóság") engedélye szükséges. A vámhatóság az engedélyt az Fdvtv. 13. § (3) bekezdésében meghatározottak szerint annak adja ki, aki a jogszabályban meghatározott feltételeknek megfelel és így a dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenység biztonságos, szakszerű lebonyolításához szükséges személyi, tárgyi és gazdasági feltételekkel rendelkezik.
A koncessziós pályázati eljárás elnyerése vagy a koncessziós szerződés megkötése nem jelent a Magyar Állam részéről semmiféle előzetes kötelezettségvállalást arra nézve, hogy a nyertes pályázó mentesül a jogszabályi előírások, vagy az engedélyek beszerzésének kötelezettsége alól. A nyertes pályázó a dohánytermék¬kiskereskedelmi tevékenységet kizárólag a saját felelősségére végzi.
2.    SZEMÉLYI FELTÉTELEK
2.1. A pályázatban való részvétel személyi feltétele
Pályázó lehet minden olyan, a pályázat beadásakor 18. életévét betöltött bel- és külföldi természetes személy, aki megfelel a jelen Pályázati Kiírásban megfogalmazott követelményeknek.
Pályázatot kizárólag természetes személy nyújthat be még akkor is, ha a pályázat benyújtásakor már nyilatkozik, hogy pályázatának eredményessége esetén gazdasági társaság útján kívánja ellátni a koncesszió-köteles tevékenységet.

2.2. A dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenység gyakorlásának személyi feltétele, a pályázó által választható működési forma
Dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenységet az Európai Unió tagállama vagy az Európai Gazdasági Térségről szóló megállapodásban részes állam területén székhellyel rendelkező egyéni vállalkozó, vagy olyan gazdasági társaság folytathat, amelyben a nyertes pályázó tagként korlátlan felelősséggel tartozik a társaság kötelezettségeiért (továbbiakban: Koncessziós társaság).
A pályázónak már pályázatában nyilatkoznia kell (2. sz. nyilatkozatminta), hogy nyertessége esetén milyen formában kívánja a dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenységet gyakorolni. Amennyiben a pályázó már meglévő gazdálkodó szervezet útján kívánja majd gyakorolni a koncesszió-köteles tevékenységet, úgy azt a pályázatában csatolt nyilatkozatában e társaság nevének és adószámának megjelölésével köteles feltüntetni. Amennyiben ugyan gazdálkodó szervezet útján kívánja majd gyakorolni a koncesszió-köteles tevékenységet, de az Fdvtv.-ben előírt feltételeknek megfelelő társasági formájú szervezet még nem jött létre, a pályázónak azon személyeket kell megjelölni (a 4. sz. nyilatkozatminta), akik ennek a társaságnak a tagjai lesznek.
A pályázat nyertesének a koncessziós szerződés aláírását követő 90 napon belül igazolnia kell, hogy
(i)    az egyéni vállalkozói tevékenység folytatására jogosultságot szerzett, vagy
(ii)    igazolnia kell - a saját részvételével olyan, az Európai Unió tagállama vagy az Európai Gazdasági
Térségről szóló megállapodásban részes állam területén székhellyel rendelkező gazdasági társaság
alapítását, amelynek kötelezettségeiért legalább a nyertes pályázó korlátlan felelősséggel tartozik (pl.
Bt. esetében beltagja) és amelynek létesítő okirata tartalmazza a jelen kiírásban és a koncessziós
szerződésben előírt követelményeket. A koncessziós szerződés jogosult általi aláírástól számított 90
napos igazolási határidőn belül meg kell történnie a Koncessziós Társaság alapítása/változásbejegyzése
cégnyilvántartásba vételének is, nem elegendő az erre irányuló kérelem benyújtásának igazolása.
A személyi feltételek teljesítésével összefüggésben Kiíró különösen az alábbi jogszabályi rendelékezésekre hívja fel a pályázók figyelmét:
•    Az egyéni vállalkozóról és az egyéni cégről szóló 2009. évi CXV. törvény
•    A gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény.

2.3. Koncessziós társasági forma választása esetén irányadó további követelmények
Koncessziós társasági forma választása esetén a nyertes pályázónak a koncessziós szerződésben kötelezettséget kell vállalnia arra vonatkozóan, hogy a Pályázati Kiírásban foglalt követelményeket a Koncessziós Társaság létesítő okiratában/már létező társaság megjelölése esetén létesítő okirat módosításában érvényesíteni fogja. A nyertes pályázó a koncessziós szerződésből eredő valamennyi jogát és kötelezettségét a Koncessziós Társaság útján gyakorolja saját, egyidejű egyetemleges felelősség vállalása mellett. Kiíró az egyértelműség érdekében rögzíti, hogy a nyertes pályázó és a koncessziós jogot gyakorló szempontjából az Fdvtv. 8. §. (3) bekezdésében foglalt tilalom együttesen áll fenn, azaz a megköthető szerződések maximális száma szempontjából a nyertes pályázó és a koncessziós jogot gyakorló minden egyes szerződése - ideértve a már megkötötteket is -összeszámítandó.
A nyertes pályázó köteles biztosítani a Koncessziós Társaság működését, valamint a koncessziós szerződésben és a Koncessziós Társaság társasági szerződésében meghatározott célok elérését. A nyertes pályázó ezen kötelmét a koncessziós szerződésben, valamint a kapcsolódó dokumentumokban meghatározott módon, a Koncessziós Társaság irányításában betöltött szerepével, valamint tagi mellékszolgáltatás nyújtásán keresztül teljesíti. Amennyiben a nyertes pályázó tagi minősége, illetve korlátlan felelőssége a Koncessziós Társaságban megszűnik, az a koncessziós szerződés megszűnését vonja maga után a tagi minőség/korlátlan felelősség megszűnésének napjával.
A Koncessziós Társaság és a nyertes pályázó a koncessziós szerződésben a Koncessziós Társaság terhére rögzített kötelezettségek teljesítéséért egyetemlegesen felelnek.
A Koncessziós Társaság létesítő okiratában a nyertes pályázó a következő követelményeket köteles érvényesíteni:
•    a nyertes pályázó személyének a társaság korlátlanul felelős tagjának kell lennie;
•    a létesítő okiratba kell foglalni a társaság tagjainak olyan tartalmú nyilatkozatát, amelyben kötelezik magukat, hogy a koncessziós szerződés tartalmát érintően, azzal ütközően nem fogják a későbbiekben módosítani a létesítő okiratot
•    a társaság tevékenységi körei között tevékenységként a „4726'08 Dohányáru-kiskereskedelem" tevékenységi kört fel kell tüntetni.

2.4. Kizáró okok
Dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenységet 18 éven aluli személy nem folytathat, így ilyen személy pályázatot sem nyújthat be, illetve nem lehet a létrehozandó Koncessziós Társaság tagja.
Nem nyerhet koncessziós jogosultságot azon bel- vagy külföldi természetes személy, illetőleg nem lehet a létrehozandó Koncessziós Társaság tagja azon bel- vagy külföldi természetes vagy jogi személy, valamint ezek jogi személyiség nélküli társasága aki:
i.    a vámhatóság vezetője vagy helyettese, közeli hozzátartozója, valamint dohánytermék-kiskereskedelem
tárgyában felügyeleti feladatkörében eljáró alkalmazottja, a hatóságnál fennálló foglalkoztatási
viszonyának időtartama, illetve annak megszűnését követő két évig;
ii.    büntetett előéletű;
iii.    akivel szemben a pályázat benyújtását megelőző 5 éven belül az illetékes adóhatóság vagy vámhatóság
jogerősen 100 ezer forintot meghaladó mértékű mulasztási bírságot szabott ki;
iv.    akinek 30 napon túli lejáratú, állami adóhatóság által behajtandó köztartozása vagy állami adóhatóság
által nyilvántartott adótartozása van, illetve a pályázat benyújtását megelőző 1 éven belül ilyen
köztartozása vagy adótartozása volt;
v.    aki ellen dohánytermékekkel való kereskedelmi tevékenység során csalás, visszaélés, csempészet miatt
bármely országban elmarasztaló bírósági ítélet született, illetve ilyen cselekmény miatti eljárás van
folyamatban bármely ország bírósága, hatósága előtt.

Nem lehet a (létrehozandó) Koncessziós Társaság tagja azon jogi személy, valamint ezek jogi személyiség nélküli társasága aki:
vi.    végelszámolás alatt áll, vagy vonatkozásában csődeljárás elrendeléséről szóló bírósági végzést
közzétettek, vagy az ellene indított felszámolási eljárást jogerősen elrendelték, illetőleg ha ellene a
pályázó személyes joga szerinti hasonló eljárás van folyamatban, vagy aki személyes joga szerint
hasonló helyzetben van;
vii.    két évnél nem régebben meghozott, jogerős és végrehajtható közigazgatási, illetőleg bírósági
határozatban megállapított és munkaügyi bírsággal vagy az adózás rendjéről szóló törvény szerinti
mulasztási bírsággal sújtott jogszabálysértést követett el;
viii.    a székhelye szerinti önkormányzati adóhatóság által nyilvántartott, egy évnél régebben lejárt adófizetési
kötelezettségének nem tett eleget, kivéve, ha megfizetésére halasztást kapott;
ix. egy évnél régebben lejárt adó-, vámfizetési vagy társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettségének - a letelepedése szerinti ország vagy Magyarország jogszabályai alapján - nem tett eleget, kivéve, ha megfizetésére halasztást kapott.
Amennyiben a pályázó már létező gazdasági társaság megjelölésével kívánja megválasztani a működési formát (a jelen fejezet 2.2 pontjában foglaltak szerint), úgy a fenti kizáró okokat ezen, a pályázó által megjelölt gazdasági társaságra is érteni kell.
A fenti kizáró ok hiányáról pályázónak a pályázatához csatolt nyilatkozatban nyilatkoznia kell, illetve csatolnia kell a személyi igazolvány, lakcímkártya és adóigazolványa (amennyiben személyes joga szerint ilyennel rendelkezik) egyszerű, olvasható másolatát is.
A fenti kizáró ok hiányáról a pályázónak már pályázatában nyilatkoznia kell (3. sz. nyilatkozatminta), illetve a koncessziós szerződés megkötéséig igazolnia kell a következő okiratokkal:
•    a lakóhelye/megjelölt társaság székhelye szerint illetékes önkormányzati adóhatóságnak az eredményhirdetés napját követően, kiállított nemleges adóigazolása eredetben;
•    a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak az eredményhirdetés napját követően kiállított együttes nemleges adóigazolása eredetben;
•    az ajánlattételi határidő lejártát követően kiállított erkölcsi bizonyítvány (amennyiben személyes joga szerint ilyennel rendelkezik) eredetben;
•    már létező társaság megjelölése esetében a társaság az eredményhirdetés napját követően kibocsátott cégkivonata (Kiíró a www.e-cegjegyzek.hu oldalról kinyomtatott cégkivonatot is elfogadja) másolatban.

2.5. A dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenység megkezdéséhez és folytatásához szükséges engedélyek
A dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenység folytatásához a vámhatóság engedélye szükséges. A vámhatóság az engedélyt annak adja meg, aki a szükséges feltételekkel rendelkezik és akit érvényes koncessziós szerződés a tevékenység végzésére feljogosít. A vámhatósági engedély megkérése szempontjából - a koncessziós szerződésben is rögzített módon - a tevékenység végzésére és az engedély megkérésére jogosultnak kell tekinteni a nyertes pályázót, mint magánszemélyt, azzal, hogy ha a tevékenységet gazdasági társaság útján kívánja gyakorolni, kérelmében és a vámhatósági engedélyben e tényt és az adott társaságot fel kell tüntetni és a működést e szerint kell folytatnia.

Az engedély másra át nem ruházható.
Ha az engedély jogosultja a dohánytermékek értékesítésére munkavállalót alkalmaz, akkor biztosítania kell és felel azért, hogy a munkavállaló az engedélyben foglaltaknak megfelelően jár el.
Nem adható meg a dohánytermék-kiskereskedelem végzésére vonatkozó engedély, ha
(i)    a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül a kérelmezővel szemben az illetékes adóhatóság vagy
vámhatóság jogerősen 1 millió forintot meghaladó vám- vagy adóbírságot, vagy 200 ezer -
magánszemély esetén 100 ezer - forintot meghaladó mértékű mulasztási bírságot szabott ki;
(ii)    a kérelmezőnek 30 napon túli lejáratú, állami adóhatóság által behajtandó köztartozása vagy állami
adóhatóság által nyilvántartott adótartozása van, illetve a kérelem benyújtását megelőző 1 éven belül
ilyen köztartozása vagy adótartozása volt;
(iii)    a kérelmező a jogszabályban meghatározott feltételeknek nem felel meg.

3.    GAZDASÁGI FELTÉTELEK 3.1. A koncessziós díj
A koncessziós díj összege fix, nettó összege az alábbi táblázat szerint alakul:

Kategória/lakosság    Koncessziós  díj   (nettó   Ft) /db/év
2.000/fő településen    100.000
2.000-10.000/fő    160.000
településen   

10.000/fő      feletti    200.000
településen   

Budapest,      MJV, megyeszékhely    240.000
A koncessziós díjat terhelő ÁFA mértéknek az esetleges ÁFA és adójogszabályok változásának pénzügyi következményeit a nyertes pályázó köteles viselni.
A koncessziós díjat előre kell megfizetni. A koncessziós szerződésben megállapított első évre esedékes koncessziós díjat a koncesszióba vevő a koncessziós szerződés minden fél által való aláírásától számított 30 napon belül köteles a részére megküldött számla alapján, megfizetni.

A koncessziós díjakat az ezt követő években minden év július 1. napjára, mint fordulónapra kell megfizetni számla ellenében a vonatkozó számlán feltüntetett számlaszámra.
Az esedékes koncessziós díj határidőben történő hiánytalan megfizetésének elmulasztása a koncessziós szerződés felmondását vonhatja maga után a koncessziós szerződésben foglaltak szerint.
A koncessziós szerződésben kikötött koncessziós díjak a koncessziós szerződés hatálybalépését követően évente felülvizsgálatra kerülhetnek és módosulhatnak. A koncessziós díjak évente, maximum a Központi Statisztikai Hivatal által az előző évre vonatkozóan közzétett éves fogyasztói árindex kétszeresének megfelelő %-os mértékkel megnövelve kerülhetnek megállapításra a szerződés fordulónapjára. Az emelés mértékéről a Magyar Állam egyoldalúan jogosult dönteni.
A 3.1. pontban meghatározott mértékű koncessziós díjtól eltérő mértékű díj megajánlására nincs lehetőség. Az eltérő mértékű díj megajánlása a pályázat érvénytelenségét vonja maga után.


Kapcsolódó tartalom a Vállalkozás fejlesztési portálon:

Van esélyem pályázni?
Jó lenne tudni a pályázata elkészítése előtt, hogy milyen esélyekkel indulhatna rajta?

Kiemelt információk és aktualitások

Elindultak az első KKV-fejlesztési pályázatok!

Induljon a Tenderek Háza P. T. Központ Kft. szakértő csapatával az új Széchenyi 2020 program pályázatain! Kollégáink több száz nyertes pályázattal a hátuk mögött, készséggel állnak rendelkezésére. tel: 061 920 0096, +36 20 665 8717



Itt az utolsó óriási lehetőség!

Több ezer cég is új gépeket és informatikai eszközöket vehet, vagy termelő üzemet építhet abból az új EU-s pályázatból, amelyet a napokban jelentettek be és jövő január végétől nyílik meg. Ez már a s...


További hirek




EFOP

Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program, azaz az EFOP elsődleges célja, hogya humán tőke és a társadalmi környezet javításával járuljon hozzá a társadalmi felzárkózási és népesedési kihívások kezeléséhez. Az EFOP a gyakorlatban nemcsak a szegénység elleni küzdelemből fogja kivenni a ...


Összes szakszó