Ipartelepítés

 Ipartelepítés

Pályázatok Pályázat készítés Keresés Szolgáltatások Hírek Minőségügy Üzleti terv Informatika Partnerek Rólunk


E-mail:
Jelszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez! Az információ pénz, íratkozz fel hát most vállalkozás fejlesztési hírlevelünkre, amíg ingyen adjuk....
Neve: 
Email:
Kulcsszó:
beállít
rss
1146 Budapest,
Hungária körút 137.
Fax: +36-1-9200-096
Tel.: +36-1-9200-095
Email: info@tenderekhaza.hu





Ipartelepítés

Ipartelepítés TERVEZET! (DAOP- 2010 - 1.1.1./D, DDOP- 2010 - 1.1.1./E, ÉAOP- 2010 - 1.1.1./E, ÉMOP- 2010 - 1.1.1./B, KDOP- 2010 - 1.1.1./D, KMOP- 2010 - 1.5.3./B, NYDOP- 2010 - 1.3.1./E) -  Tervezett benyújtás: 2010.05.03. - 2010.12.31.

 

Forrás
www.nfu.hu

Benyújtás határideje
Tervezett: 2010.05.03. – 2010.12.31.

A pályázat célja

Cél a régió területén többletkapacitás kiépítése, új munkahelyek teremtése:

- A munkahelyteremtést, a működő tőke beáramlását elősegítő, magas

szintű infrastruktúrával és magas színvonalú szolgáltatásokkal  rendelkező területek kialakítása.

- A régióban működő, illetve letelepülni kívánó, elsősorban gyártó valamint szolgáltató vállalkozások korszerű telephelyi feltételeinek megteremtése.

- a gazdasági társaságok működési helyszínéül szolgáló infrastruktúra

fejlesztésével a vállalkozások üzleti környezetének, s ezáltal közvetve a régiók foglalkoztatási helyzetének a javítása.


Támogatás igénybe vételére jogosultak köre

Mikro-, kis- és középvállalkozásnak minősülő alább felsorolt azon vállalkozások pályázhatnak, amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a pályázat benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben (2008. év) minimum 1 fő volt:

ˇ        Helyi önkormányzatok, önkormányzati társulások, ezen szervezetek intézményei, valamint előbbiek által létrehozott társulások (321, 322, 362, 364)

ˇ        Gazdasági társaságok (112, 113, 114, 211, 212)

ˇ        Szövetkezetek (121, 122, 124, 125, 129)

A pályázat benyújtására konzorciumi formában is van lehetőség.

A pályázati kiírás keretében a fentiek közös tulajdonú vállalkozásai is pályázhatnak.

Helyi önkormányzatok, önkormányzati társulások, ezen szervezetek intézményei, valamint előbbiek által létrehozott társulások csak gazdasági társasággal konzorciumban pályázhatnak. Ilyen esetben a gazdasági társaság nem lehet önkormányzati tulajdonú.

 

A pályázó személyére vonatkozó speciális kizáró okok

Nem nyújtható támogatás azon mikrovállalkozás részére, amelynek fejlesztése a budapesti agglomeráción kívül, nem városi rangú, a következő feltételek valamelyikének megfelelő településen valósul meg:

- népsűrűsége nem nagyobb, mint 100 fő/km2, vagy

- állandó népessége nem haladja meg az 5 000 főt.


A támogatásban részesített fejlesztések köre, támogatható célok

1. Önállóan támogatható tevékenységek
1.      A termelő és szolgáltató tevékenységekhez kapcsolódó új épület, építése, létesítése, a szükséges épületgépészeti beruházások végrehajtása.

2.      A termelő és szolgáltató tevékenységekhez kapcsolódó meglévő, jelenleg használaton kívüli épületek átalakítása, bővítése, a szükséges épületgépészeti beruházások végrehajtása.

3.      Alapinfrastruktúra kiépítése, korszerűsítése, bővítése, a pályázó tulajdonában, bérleményében álló területen.

 

A fejlesztés tárgyát képező ingatlannak a pályázó tulajdonát kell képeznie, vagy legalább a megvalósítási és fenntartási időszakra is kiterjedő kizárólagos bérleti jogviszonnyal kell rendelkeznie. Csak a telekhatáron belüli fejlesztések támogathatók.

Támogatás abban az esetben nyújtható, amennyiben a fejlesztéssel érintett ingatlan(ok) tulajdoni viszonyai az alábbiaknak megfelelnek, és a projekt szempontjából ennek megfelelően rendezett tulajdoni viszonyokat a pályázó a jelen Útmutatóban foglaltaknak megfelelően biztosítja, igazolja. Jelen pont esetében a pályázó alatt a konzorciumi partnerét is érteni kell.

a)      Az ingatlan a pályázó tulajdonában van. Ezt a pályázónak a tulajdoni lap benyújtásával szükséges igazolnia.

 

b)      Amennyiben a fejlesztéssel érintett ingatlan nincs a pályázó tulajdonában, és az ingatlan a pályázó tulajdonába kerül, támogatás akkor nyújtható, ha a pályázó a pályázat benyújtásakor a beruházással érintett ingatlanra vonatkozóan érvényes adás-vételi előszerződéssel vagy azzal egyenértékű tulajdon átruházásról szóló előszerződéssel, szerződéssel, vagy kétoldalú szándéknyilatkozattal, rendelkezik, amely alapján – a KSZ által meghatározott támogatási szerződéskötési határidőig - a beruházással érintett ingatlan a pályázó tulajdonába kerül. A tulajdonos váltást a pályázónak a vonatkozó tulajdoni lap bemutatásával szükséges igazolnia, melyen a pályázó tulajdonosként kerül feltüntetésre. A támogatási szerződés megkötéséhez, a tulajdonos váltás bejegyzésének kérelme legalább a széljegyen kell, hogy szerepeljen.

c)      Amennyiben a fejlesztés idegen tulajdonban lévő ingatlanon történik, és az ingatlan nem kerül a pályázó tulajdonába, úgy a pályázathoz tulajdonosi nyilatkozat szükséges, arról, hogy hozzájárul a pályázat benyújtásához, annak végrehajtásához és a támogatási időszak során megvalósuló infrastrukturális fejlesztések pályázó általi aktiválásához, továbbá az ingatlan a kötelező fenntartási időszakban a fejlesztés céljára rendelkezésre áll.

A pályázónak határozott időtartamú, legalább a fenntartási időszak végéig szóló bérleti, vagyonkezelési, egyéb jogcímen használatot biztosító szerződéssel kell rendelkeznie.

Osztatlan közös tulajdon esetében, amennyiben a pályázó a tulajdonosok egyike, szükséges benyújtani a tulajdonostársak hozzájáruló nyilatkozatát a pályázatban foglalt fejlesztés megvalósításához és fenntartásához, valamint az ingatlanra vonatkozó, határozatlan időre, de legalább a projekt-fenntartási időszak végéig hatályos közokiratba, vagy ügyvéd által ellenjegyzett teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt használati megállapodást és a megállapodás szerinti megosztási vázrajzot.

 

Amennyiben a projekt megvalósításához és fenntartásához megfelelő úgy az adott ingatlanra vonatkozó szolgalmi joggal is biztosítható az ingatlanra vonatkozó jogosultság.

d)      Amennyiben a beruházással érintett ingatlan állami tulajdonban van, a kincstári vagyon részét képezi az alábbi dokumentumokat szükséges benyújtani:

pályázat benyújtásához: az állami vagyon kezelőjének a projekt benyújtásához történő hozzájárulását szükséges mellékelni

a támogatási szerződés megkötéséhez:

az ingatlan tulajdonosának (a tulajdonosi jogokat gyakorló szervezet képviselőjének) nyilatkozata szükséges arról, hogy hozzájárul a pályázat végrehajtásához és a támogatás során megvalósuló infrastrukturális fejlesztések aktiválásához, és

a tulajdonosnak (a tulajdonosi jogokat gyakorló szervezet képviselőjének) nyilatkoznia kell, hogy a vagyonkezelési szerződés hatálya alatt – de legalább a fenntartási időszak végéig – a fejlesztendő területet a pályázó rendelkezésére bocsátja.

2. Önállóan nem támogatható, kapcsolódó tevékenységek
Alapinfrastruktúra kiépítése, korszerűsítése, bővítése, a pályázó tulajdonában, bérleményében álló területen.
Előkészítő tevékenységek
Kármentesítés
Kapcsolódó szolgáltatások
 

3.Önállóan nem támogatható, kötelezően megvalósítandó tevékenységek
a.) Nyilvánosság biztosítása

A projektgazda a támogatási döntéstől számítva, a projekt megvalósítása során a „Kedvezményezettek tájékoztatási kötelezettségei” című dokumentumban szereplő III. számú kommunikációs csomagot, illetve ha a beruházás csak a termelő alapinfrastruktúra kiépítésére irányul, a IV. számú kommunikációs csomagot köteles megvalósítani.

A projektgazda a projekt megvalósítása során „A” típusú hirdető táblát és a projekt megvalósítását követően „D” típusú emléktáblát köteles elhelyezni a projekt megvalósításának helyszínén/helyszínein.

 

b.) Projektszintű könyvvizsgálat (Ált. Feltételek szerint)


A támogatás formája, mértéke és összege

Formája: Vissza nem térítendő támogatás.

 

Mértéke a projekt helyszíne szerint:                   

Budapest: 25%

Pest megye: 30%

Közép-Dunántúl: 40%

Nyugat-Dunántúl: 30%

Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország: 50%

 

Összege:                                    

DAOP: min. 100 MFt -  max. 1000 MFt.

DDOP: min. 100 MFt -  max. 1000 MFt.

ÉAOP: min. 150 MFt -  max. 1000 MFt.

ÉMOP: min. 150 MFt -  max. 1000 MFt.

KDOP: min. 100 MFt -  max. 1000 MFt.

KMOP: min. 100 MFt -  max. 1000 MFt.

NYDOP: min. 100 MFt -  max. 1000 MFt.


Területi korlátozás

Devizajogszabályok alapján belföldinek minősülő, Magyarországon székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon telephellyel, fiókteleppel rendelkező szervezetek pályázhatnak.

 

A fejlesztést az adott régióban, a pályázó telephelyén kell végrehajtani.


Saját erő, önrész

 

Szükséges.


Elszámolható költségek

Projekt-előkészítés költségei:

Kötelező előzetes tanulmányok, beruházás számviteli törvény szerinti bekerülési értékébe beletartozó alábbi költségek tervezhetők:

ˇ         üzleti terv,

ˇ         környezeti hatásvizsgálat,

ˇ         engedélyezési terv, kiviteli terv,

ˇ         rendezési, szabályozási tervek módosításának költségei,

ˇ         kivitelezők kiválasztásának közbeszerzési költségei,

ˇ         terület-előkészítéshez szükséges előzetes felmérő munkálatok költsége.

 

 

Projekt megvalósítás költségei:

1. Alapinfrastrukturális beruházások költségei

 

Az infrastrukturális beruházások esetében a következő rendszerek kiépítésével, és bővítésével kapcsolatos, a beruházás számviteli törvény szerinti bekerülési értékébe beletartozó költségek számolhatóak el:

ˇ         ivó-, ipari- és tűzi-víz hálózat és tárolók, korszerű tűzvédelmi hálózat;

ˇ         őrző-védelmi hálózat;

ˇ         gázhálózat, gázfogadó állomás;

ˇ         távhővezeték, egyéb fűtési, hűtési rendszerek;

ˇ         elektromos energiaellátás hálózata, transzformátor-állomás, közvilágítás;

ˇ         eső- és szennyvízelvezetés, szennyvíztisztító;

ˇ         hulladékkezelő létesítmények;

ˇ         átereszek, vízi létesítmények;

ˇ         informatikai és telekommunikációs alaphálózat, a hálózat csatlakozási pontjai, valamint az aktív hálózati eszközök;

ˇ         a projekt által érintett terület szükség szerinti leválasztása, bekerítése, egyéb célú térburkolat kialakítása;

ˇ         a terület használatához szükséges járdák, utak, parkolók kialakítása;

ˇ         kerítés építése;

ˇ         vasúti vágány meghosszabbítása és korszerűsítése;

ˇ         parkosítás, kertépítés;

ˇ         vonalas közmű kiépítése esetén, a közüzemi szolgáltatónak jogszabály vagy megállapodás alapján fizetendő közműfejlesztési hozzájárulás, illetve azzal analóg díjak (pl. csatlakozási díj);

ˇ         a fejlesztés tárgyára aktiválható terv ellenőr költsége;

a fejlesztés tárgyára aktiválható műszaki ellenőrzés.

 

2. Építés, átalakítás, bővítés költségei

 

Az épületek, építmények építési és bővítési költségei akkor számolhatóak el, ha a projekt végrehajtásához szükséges.

 

Az építési költségek alatt kell érteni:

ˇ         komplex terület-előkészítés (bontás, törmelék elhordás, tereprendezés) költsége

ˇ         termelő/szolgáltató tevékenységekhez kapcsolódó új épületek építésének, a meglévő épületek átalakításának, bővítésének költsége;

ˇ         épületgépészeti beruházások költségei;

ˇ         akadálymentesítés (pl. rámpa, lépcsőjáró berendezés, lift, piktogramok, Braille-írásos táblák stb.) kizárólag az új, illetve az 1997. előtt épült épületek esetén;

ˇ         az épületre aktiválható technológiafejlesztés,

ˇ         a fejlesztés tárgyára aktiválható terv ellenőr költsége

ˇ         a fejlesztés tárgyára aktiválható műszaki ellenőrzés.

 

 

3. Kármentesítés költségei

 

Abban az esetben lehetséges elszámolható költségként történő szerepeltetése, ha az adott fejlesztés barnamezős területen valósul meg.

 

 

4. Kapcsolódó szolgáltatások

 

- Nyilvánosság biztosítása költsége

- Kötelező könyvvizsgálat költsége

 

 

5. A projekt költségvetésének belső korlátai

 

Elszámolható költség az összes elszámolható költség %-ban (max.)     

Projekt-előkészítés (ha nem építési eng.köteles): 3%

Projekt-előkészítés (ha építési eng.köteles): 6%

Üzleti terv: 1%, de max. 2 MFt

Kármentesítés költségei: 15%

Kapcsolódó szolgáltatások: 2 %, de max. 10 MFt

Alapinfrastruktúra kiépítése: 40%

 

6. Nem elszámolható költségek:

Garanciális költségek,
A pályázónál meglévő termelőkapacitások telephelyen belüli, illetve más telephelyre történő áttelepítési költsége,
Franchise díj,
Biztosítéknyújtáshoz kapcsolódó költségek,
Működési költségek (rezsi),
Utazási- és szállásköltségek (pl. vásárokon, kiállításokon való megjelenés esetén sem elszámolható),
Kiszállási díj,
Jogszabály-frissítési díj,
Információs technológia-fejlesztések költségei,
Vállalati HR fejlesztés költségei,
Minőség-, környezet- és egyéb irányítási rendszerek, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetésének és tanúsíttatásának költségei,
Piacra jutás költségei,
Saját teljesítésben elvégzett tevékenységek költsége,
ÁFA,
Lízing díj, bérleti díj,
Deponálási, takarítási, költségek,
Anyagigazgatási költségek,
Árkockázati fedezet,
A pályázó saját maga által előállított, forgalmazott eszköz, szoftver, saját maga által nyújtott szolgáltatás, saját maga által forgalmazott rendszer bevezetésének költségei,
A pályázó önmagától, továbbá a 800/2008/EK rendelet 1. sz. melléklete alapján meghatározott partner és/vagy kapcsolt vállalkozásától beszerzendő műszaki eszközök, berendezések, immateriális javak bekerülési értéke és az igénybe vett szolgáltatások költségei,
Műszaki eszközök felújítási, karbantartási költségei,
Meglévő gépek átalakításának költségei, még akkor sem, ha az átalakítás után a gép teljesítménye, paramétere megváltozik,
Eszközök leszerelési költsége,
Olyan tárgyi eszköz bekerülési értéke, amelyet a kedvezményezett csődeljárás vagy felszámolás alatt álló társaságtól szerzett be,
Azon eszközök, berendezések, amelyek a pályázat benyújtása előtt bérleti vagy egyéb hasonló konstrukció keretében, továbbá tesztelési, próbaüzemi céllal a pályázónál bármely telephelyen már használatban voltak,
Irodabútor,
Készletek beszerzése,
Fogyasztási cikkek beszerzése,
Jármű (gépjármű, vízi jármű, légi jármű), pótkocsi, félpótkocsi beszerzése,
Operatív lízing konstrukcióban és kompenzálás keretében beszerzett eszköz és berendezés vagy ingatlan,
Az apportált eszköz, ingatlan értéke,
Üzletrész- és részvényvásárlás,
Gyártási licenc, gyártási know-how éves ismétlődő (megújítási, forgalom utáni) díja,
Nem gyártási jellegű licenc, nem gyártási jellegű know-how vásárlása a szoftverek kivételével,
A projekt megvalósításának helyén, a pályázat benyújtásának időpontjában, munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállalók számát meghaladó szoftverlicencek díja, munkaállomások (teljes számítógép konfiguráció vagy laptop), szoftverek költsége,
Informatikai eszközök felújítási, karbantartási költsége,
A terméktámogatási díj.

Kizáró okok

Nem ítélhető meg, és nem nyújtható támogatás azon pályázó részére:

 

§         amely a kedvezményezett térségek besorolásáról szóló 311/2007. (XI.17.) Korm. rendelet (a továbbiakban: 311/2007. (XI.17.) Korm. rendelet) alapján komplex programmal segítendő Leghátrányosabb Helyzetű Kistérségekre allokált forrás terhére részesült telephelyfejlesztést, vagy ipartelepítést célzó támogatásban;

Amennyiben a pályázó vállalkozás nem rendelkezik legalább egy lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, abban az esetben pályázhat, ha a projekt értékelése során figyelembe vehetőek a partner vagy kapcsolt vállalkozásának, vagy jogelődjének (jogelődjeinek) gazdálkodási, pénzügyi adatai a jelen pontban és az E. „Kiválasztási kritériumok” fejezetben támasztott követelmények vonatkozásában.

A projekt értékelése során megvizsgálásra kerül a partner és kapcsolt vállalkozásának vagy jogelődjének (jogelődjeinek) jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) 2008. és/vagy 2009. évi éves beszámolója.

Amennyiben a pályázó rendelkezik egy lezárt (beszámolóval alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel és igényli, abban az esetben is figyelembe vehetőek a partner vagy kapcsolt vállalkozásának, vagy jogelődjének (jogelődjeinek) gazdálkodási, pénzügyi adatai a jelen pontban és az E. „Kiválasztási kritériumok” fejezetben támasztott követelmények vonatkozásában.

Amennyiben a pályázó több partner vagy kapcsolt vállalkozással rendelkezik, akkor a partner és kapcsolt vállalkozások jóváhagyott éves beszámolója a következőképpen kerül figyelembe vételre:

-        Amennyiben a pályázó kapcsolt vállalkozása a tulajdonosok (a részvényesek) szavazatának többségével (50 százalékot meghaladóval) tulajdoni hányada alapján egyedül rendelkezik, az anyavállalat gazdálkodási adatai kerülnek figyelembe vételre.

-        Tulajdoni hányad egyezőség, illetve több partnervállalkozás esetén a pályázó választ, hogy melyik vállalkozás gazdálkodási adatai kerülnek figyelembe vételre, melyet a pályázónak a Projekt adatlapon kell megjelölnie.

Nem nyújtható támogatás azon gazdasági társaság pályázó részére, amely tekintetében az alábbi feltételek közül legalább egy teljesül:

-        amelynek mérleg-főösszege sem a 2008., sem a 2009. lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján nem éri el legalább a projekt összes elszámolható költségének kétszeresét (ezen feltételt a fentiek szerint a partner vagy kapcsolódó, vagy a jogelőd vállalkozás(ok) is teljesíthetik), vagy;

-        amelynek a legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámolója alapján (kivéve önkormányzatok és társulásaik esetében) a számviteli jogszabályok szerint számított saját tőkéje a törzstőke (alaptőke) jogszabályban előírt legkisebb mértéke alá csökkent, (ezen feltételt a fentiek szerint a partner vagy kapcsolódó vállalkozás(ok) is teljesíthetik ), vagy;

-        amely nem vezet kettős könyvvitelt, vagy amely az EVA hatálya alá tartozó gazdasági társaság;

Egy kedvezményezett egy régióban csak egy projekt megvalósítására kaphat támogatást.

A jogosultsági és értékelési feltételek összességének a pályázó döntése alapján kiválasztott egyazon társaságnak kell megfelelnie minden tekintetben.


Előleg igénylése

Támogatás 25%-a, max. 300 millió Ft.

 


Pályázó kötelezettségei

Biztosíték adása

 

Szükséges.


Egyéb feltételek

A projekt tartalmára vonatkozó speciális előírások:

ˇ         Nem részesülhet támogatásban az a projekt, amelynek tartalma a Pályázati Felhívás és Útmutatóban megfogalmazott célokkal nincs összhangban.

ˇ         Nem támogatható az a projekt, amely a fejlesztés helyszínéül szolgáló telephelyen nem teremt minimum 20 új munkahelyet.

ˇ         Nem támogatható az a projekt, amely esetén az egy főre vetített árbevétel vállalás az összes foglalkoztatottra vonatkozóan a fenntartási időszak alatt átlagosan kevesebb, mint 6,00 millió Ft/év.

ˇ         Nem támogatható kereskedelmi, vendéglátóipari szolgáltató tevékenység célját szolgáló fejlesztés.

ˇ         Nem támogatható pénzügyi szolgáltató tevékenység célját szolgáló fejlesztés.

ˇ         Nem támogatható hulladékgazdálkodási tevékenység célját szolgáló fejlesztés (TEÁOR’08 38-39).

ˇ         Nem támogatható építőipari tevékenység célját szolgáló fejlesztés (TEÁOR’08 41-43).

ˇ         Nem támogatható logisztikai szolgáltatás célját szolgáló fejlesztés (TEÁOR’08 52).

ˇ         Nem támogatható turisztikai attrakció-, és szálláshely-fejlesztés célját szolgáló fejlesztés.

ˇ         Nem támogatható az Általános Feltételek c. dokumentum C3 pontja alapján a pályázat benyújtását megelőzően megkezdett projekt. Ebben az esetben megkezdettnek minősül a beruházás akkor is, ha a Pályázó a pályázat keretében az eddig felmerült költségeket nem, kizárólag a fejlesztés befejezéséhez szükséges költségeket kívánja elszámolni a pályázat keretében.

Amennyiben a hatósági engedély ütemezésre került, és egy ütem kivitelezése befejeződött, arra vonatkozóan rendelkezik használatba vételi engedéllyel a Pályázó és a következő ütemet valósítaná meg a pályázat keretében, amelynek kivitelezése még nem kezdődött meg, a projekt nem minősül megkezdettnek, az adott ütemre vonatkozóan igényelhető támogatás.

ˇ         A pályázati konstrukció keretében nem támogatható kölcsönzött és egyéb, nem főállású (pl: tanuló, alakalmi munkavállaló, stb.) munkaerő foglalkoztatása.

 

Magasabb támogatást kaphatnak azon pályázók/projektek:

ˇ         amelyek keretében az előírt minimumnál több új (egyéb állami, vagy európai uniós forrásból nem támogatott) munkahely teremtésére tesznek vállalást;

ˇ         amelyek a fenntartási időszakra átlagosan több mint 10,00 millió Ft/fő/év árbevétel vállalást tesznek;

ˇ         amelyek esetén a projekt olyan kistérségben valósul meg, melyben az 1000 főre jutó vállalkozások száma 29, vagy annál kevesebb.

 

A projekt fenntartására vonatkozó kötelezettség

A pályázónak vállalnia kell, hogy a támogatással létrehozott fejlesztés fizikai eredményeit a projekt befejezését követően kis-, és  középvállalkozások esetén 3 évig, egyéb kedvezményezettek esetén 5 évig fenntartja, működteti és nem adja bérbe.

A pályázónak a támogatott beruházással legalább 20 új munkahelyet kell teremtenie a fejlesztés helyszínéül szolgáló régióban.

A pályázónak vállalnia kell, hogy a projekt befejezését közvetlenül követő három naptári évben a vállalkozás egészére nézve a foglalkoztatottak átlagos statisztikai létszámának éves átlaga nem csökken a bázislétszámnak a vállalt teremtett új munkahelyekkel megnövelt értéke alá.


Megjegyzés

-          Ipari Park: 186/2005- (IX.13) Kormányrendelet az „Ipari Park” címről és az ipari parkok fejlesztését szolgáló rendszer működéséről.  Legalább 20 hektár alapterületű, infrastruktúrával ellátott, termelő és szolgáltató tevékenységnek helyet adó, „Ipari Park” címmel rendelkező terület.

-                Ipari terület: Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendeletben meghatározottak szerint ipari területnek; kereskedelmi, szolgáltató területnek; gazdasági területnek; és a nem zavaró hatású egyéb gazdasági tevékenység céljára szolgáló épületnek minősülő terület.

 

-                Barnamezős terület:

ˇ         ipari eredetű, ipari területnek minősülő telephely, melyből a korábban termelésre vagy szolgáltatásra használt terület legalább 50%-a jelenleg nincs használatban, vagy

ˇ         az adott település településrendezési tervében különleges területnek minősített katonai eredetű, használaton kívüli, egykori honvédségi terület, vagy mezőgazdasági eredetű használaton kívüli állattartó telep, volt major.

 


Van esélyem pályázni?
Jó lenne tudni a pályázata elkészítése előtt, hogy milyen esélyekkel indulhatna rajta?

Kiemelt információk és aktualitások

Elindultak az első KKV-fejlesztési pályázatok!

Induljon a Tenderek Háza P. T. Központ Kft. szakértő csapatával az új Széchenyi 2020 program pályázatain! Kollégáink több száz nyertes pályázattal a hátuk mögött, készséggel állnak rendelkezésére. tel: 061 920 0096, +36 20 665 8717



Itt az utolsó óriási lehetőség!

Több ezer cég is új gépeket és informatikai eszközöket vehet, vagy termelő üzemet építhet abból az új EU-s pályázatból, amelyet a napokban jelentettek be és jövő január végétől nyílik meg. Ez már a s...


További hirek




Székhely

Székhely: A cég székhelye a központi ügyintézés helye, melyet a cégnek cégtáblával kell megjelölnie. A cégeljárás szempontjából székhelynek minősül a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe, a külföldiek közvetlen kereskedelmi képviselete, valamint az európai gazdasági egyesülés telephelye...


Összes szakszó