Három új hitellehetőséggel bővül a Széchenyi-kártya

 Három új hitellehetőséggel bővül a Széchenyi-kártya

Pályázatok Pályázat készítés Keresés Szolgáltatások Hírek Minőségügy Üzleti terv Informatika Partnerek Rólunk


E-mail:
Jelszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez! Az információ pénz, íratkozz fel hát most vállalkozás fejlesztési hírlevelünkre, amíg ingyen adjuk....
Neve: 
Email:
Kulcsszó:
beállít
rss
1146 Budapest,
Hungária körút 137.
Fax: +36-1-9200-096
Tel.: +36-1-9200-095
Email: info@tenderekhaza.hu





Előző Vissza a cikkek listájához Következő

Három új hitellehetőséggel bővül a Széchenyi-kártya

2010-07-15 Szerző: admin Forrás: vg.hu

Cikk ajánlása Cikk myomtatása

Széchenyi kártya

Három új hitellehetőséggel bővül a Széchenyi-kártya, ezek a kis- és középvállalkozások hitelportfóliójának racionalizálását, piacaik megtartását és bővítését szolgálják. A Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint már 2010. augusztus 1-jétől elindul a forgóeszközhitel-konstrukció, amely maximum 25 millió forint felvételére kínál lehetőséget, legfeljebb hároméves futamidőre. Szeptember 1-jére ígéri az illetékes tárca a régóta várt beruházási hitel startját: itt 50 millió forint az igényelhető maximális összeg, legfeljebb tíz évre. Új területre lép a Széchenyi-kártya-rendszer az önerőhitellel.

Ezzel a maximum 50 millió forintos, ugyancsak tízéves finanszírozási lehetőséggel a pályázati források nagyobb arányú kihasználását és a sikeresen megvalósuló projektek számának növelését kívánja elérni a kormány.

Most intenzív és gyors munkára van szükség valamennyi szereplő részéről, hogy az előirányzott határidőre beinduljanak az új konstrukciók – hangsúlyozta  Krisán László, a programot menedzselő KA-VOSZ Zrt. vezérigazgatója. Ennek érdekében már a héten megkezdődnek az egyeztetések a programban részt vevő valamennyi pénzintézet, szervezet, VOSZ- és kamarai irodák bevonásával.
Ez a vállalkozások számára könnyen értelmezhető és kezelhető hármas csomag teljesíti ki a Széchenyi-kártya rendszerét olyanná, amilyennek megálmodta 2002-ben a két alapító, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK). Az egyszerűen elérhető forgóeszköz- és beruházási hitel rendkívül fontos és régóta esedékes szolgáltatás a kkv-k számára. Ehhez társul a kétszázalékos állami kamattámogatás valamennyi konstrukcióra, amelyet „nem a hitelnyújtó pénzintézet és nem is a KA-VOSZ, hanem a kedvezményezett vállalkozás kap”. Az egyes termékek kialakításánál ügyeltek arra is, hogy a közreműködő pénzintézetek biztonságban érezzék magukat. Ezt egyrészt az árazási technikával, másrészt garanciavállalással kívánják elérni. Az önerő- és a beruházási hitelre egységesen 80 százalékos viszontgaranciát vállal az állam.
A KA-VOSZ vezetője külön is kiemelte az önerőhitelt. „Ezzel egy nagy piaci hiátust szüntetünk meg, a konstrukció kihasználásával 2011-től a pályázó kkv-knak nem jelenthet megoldhatatlan problémát a szükséges önerő biztosítása” – állapította meg Krisán László. A kormánynyal és a közreműködő érdek-képviseleti szervezetekkel most annak lehetőségét vizsgálják, hogy „a magyar költségvetés terhelése helyett” miként lehetne európai uniós forrásból finanszírozni az önerőhitelt.
Az érdekképviseletek és a kormány közös munkájának eredménye ez a döntés, közös siker a három új hitel bevezetése – kommentálta a Széchenyi-kártya rendszerének kibővülését Parragh László , az MKIK elnöke. A kamarai szakértők aktívan részt vállalnak a beindítás feladataiban is, mert „meggyőződésünk, hogy ezek az új konstrukciók érdemben hozzájárulnak a kis- és középvállalkozások fejlődéséhez és egyúttal az ország érdekeit is szolgálják”.
„Itt volt egyeztetés, nem is kevés” – utalt a döntést megelőző konzultációkra Dávid Ferenc , a VOSZ főtitkára. Ugyanakkor megjegyezte: nem elég, ha a termék jó, mindenkit fel kell készíteni a végrehajtásra. Szerinte a Széchenyi-kártya azért is fontos, mert az új konstrukciókkal tovább tisztítja a gazdaságot, és bővíti a tisztességes és adózó vállalkozások körét Magyarországon.
Forrás: vg.hu

Küld el ismerősödnek!

Az Ön neve*
Az Ön email címe*
Ismerőse neve*
Ismerőse email címe*
Ellenőrzés*

Van esélyem pályázni?
Jó lenne tudni a pályázata elkészítése előtt, hogy milyen esélyekkel indulhatna rajta?

Kiemelt információk és aktualitások

Elindultak az első KKV-fejlesztési pályázatok!

Induljon a Tenderek Háza P. T. Központ Kft. szakértő csapatával az új Széchenyi 2020 program pályázatain! Kollégáink több száz nyertes pályázattal a hátuk mögött, készséggel állnak rendelkezésére. tel: 061 920 0096, +36 20 665 8717



Itt az utolsó óriási lehetőség!

Több ezer cég is új gépeket és informatikai eszközöket vehet, vagy termelő üzemet építhet abból az új EU-s pályázatból, amelyet a napokban jelentettek be és jövő január végétől nyílik meg. Ez már a s...


További hirek




Leghátrányosabb helyzetű kistérség

Leghátrányosabb helyzetű kistérség: a 311/2007. (XI.17.) Korm. rendelet szerinti 47 leghátrányosabb helyzetű kistérség. A 311/2007. (XI.17.) Korm. rendelet 3. § (1) bekezdése alapján a társadalmi-gazdasági és infrastrukturális szempontból elmaradott, illetve az országos átlagot jelentősen meghalad...


Összes szakszó