Hivatalossá váltak az új agrárhitel feltételei

 Hivatalossá váltak az új agrárhitel feltételei

Pályázatok Pályázat készítés Keresés Szolgáltatások Hírek Minőségügy Üzleti terv Informatika Partnerek Rólunk


E-mail:
Jelszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez! Az információ pénz, íratkozz fel hát most vállalkozás fejlesztési hírlevelünkre, amíg ingyen adjuk....
Neve: 
Email:
Kulcsszó:
beállít
rss
1146 Budapest,
Hungária körút 137.
Fax: +36-1-9200-096
Tel.: +36-1-9200-095
Email: info@tenderekhaza.hu





Előző Vissza a cikkek listájához Következő

Hivatalossá váltak az új agrárhitel feltételei

2010-12-08

Cikk ajánlása Cikk myomtatása

Agrárhitel

Legfeljebb öt éves futamidővel vehető igénybe az idén vis maior esemény fennállását, vagy agrár-kárenyhítő juttatásra való jogosultságát  igazoló mezőgazdasági termelő vállalkozás számára. Ez több mint húszezer gazdaságot, illetve egyéni gazdát érinthet. Egy gazdaság 1-50 millió forint közötti hitelösszeghez juthat kedvezményes feltételek között a Magyar Fejlesztési Bank programjához csatlakozó különféle pénzintézeteknél.

Megjelent az MFB hivatalos közleménye a vis maior forgóeszköz hitelprogramról. A kormány az Agrár Forgóeszköz Vis Maior Hitelprogram keretében 6 milliárd forint összegig biztosít a költségvetésből kedvezményes hitelforrást a nehéz helyzetbe került mezőgazdasági termelők számára.
A programban azok a mezőgazdasági termelő vállalkozások vehetnek részt, akik elháríthatatlan külső okok árvíz, belvíz, viharpusztítás, vagy egyéb katasztrófa miatti külső ok fennállását igazolni tudják, vagy agrárkár-enyhítő eljárásban vettek részt és a juttatásra vonatkozóan jogosultsággal rendelkeznek, és ezt igazolják.
A katasztrófa, vagy elemi kárt szenvedett mezőgazdasági termelők hitelfelvételéhez szükséges igazolásokat a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalok állítják ki.
A hitel összege a vis maior vagy agrárkár-enyhítéssel kapcsolatos bejelentéssel érintett szántó és legelő után legfeljebb 200 000 forint hektáronként, ültetvény után legfeljebb 500 000 forint hektáronként, egy állategység után legfeljebb 200 000 forint. A feltételek között azonban fontos szempont, hogy a hitel összege egyik esetben sem lehet kevesebb, mint 1 millió forint és nem haladhatja meg az 50 millió forintot! – figyelmeztet a köztestület.
A hitelt nem az MFB, hanem a vele szerződést kötő kereskedelmi bankoktól lehet majd felvenni. A finanszírozó hitelintézet a késedelmi kamaton és az alábbi díjakon kívül más költséget, díjat nem számíthat fel a maga részére. Így a kamat 3 havi EURIBOR + 2,5 %/év MFB-kamatfelár + legfeljebb 2,5 % a hitelintézetek részéről alkalmazható kamatfelár. A kezelési költség legfeljebb egyszeri 1 %, amely az első folyósításkor kerül felszámításra, a hitel teljes összege után. Előtörlesztési díj, rendelkezésre tartási jutalék nem lehet, míg a hitelszerződés módosításánál az adott kereskedelmi bank, pénzintézet aktuális szabályozása alkalmazható.
S hogy mikortól vehető mindez igénybe? Az attól függ, hogy a konstrukcióhoz mikor és melyik bank csatlakozik, azaz köt szerződést az MFB-vel. Arról, hogy mely pénzintézetek vesznek részt a programban, arról itt kaphatnak bővebb felvilágosítást.
Forrás: Magyar Agrárkamara

Küld el ismerősödnek!

Az Ön neve*
Az Ön email címe*
Ismerőse neve*
Ismerőse email címe*
Ellenőrzés*
Van esélyem pályázni?
Jó lenne tudni a pályázata elkészítése előtt, hogy milyen esélyekkel indulhatna rajta?

Kiemelt információk és aktualitások

Elindultak az első KKV-fejlesztési pályázatok!

Induljon a Tenderek Háza P. T. Központ Kft. szakértő csapatával az új Széchenyi 2020 program pályázatain! Kollégáink több száz nyertes pályázattal a hátuk mögött, készséggel állnak rendelkezésére. tel: 061 920 0096, +36 20 665 8717



Itt az utolsó óriási lehetőség!

Több ezer cég is új gépeket és informatikai eszközöket vehet, vagy termelő üzemet építhet abból az új EU-s pályázatból, amelyet a napokban jelentettek be és jövő január végétől nyílik meg. Ez már a s...


További hirek




Mezőgazdasági termék

Mezőgazdasági termék: a) a Szerződés I. mellékletében felsorolt termékek, kivéve a 104/2000/EK tanácsi rendelet hatálya alá tartozó halászati és akvakultúra-termékeket; b) a 4502, a 4503 és a 4504 KN-kód alá tartozó termékek (parafatermékek); c) az 1234/2007/EK tanácsi rendeletben (1) említet...


Összes szakszó