Vállalati folyamatmenedzsment és elektronikus kereskedelem támogatása

 Vállalati folyamatmenedzsment és elektronikus kereskedelem támogatása

Pályázatok Pályázat készítés Keresés Szolgáltatások Hírek Minőségügy Üzleti terv Informatika Partnerek Rólunk


E-mail:
Jelszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez! Az információ pénz, íratkozz fel hát most vállalkozás fejlesztési hírlevelünkre, amíg ingyen adjuk....
Neve: 
Email:
Kulcsszó:
beállít
rss
1146 Budapest,
Hungária körút 137.
Fax: +36-1-9200-096
Tel.: +36-1-9200-095
Email: info@tenderekhaza.hu





Informatikai pályázat

Vállalati folyamatmenedzsment és elektronikus kereskedelem támogatása

Gyors összefoglaló

Mire igényelhető támogatás?

Informatikai rendszerek bevezetésére, cseréjére, modulbővítésre (felhasználói létszám bővítésre közvetlenül nem lehet), webáruház bevezetés, weboldal cseréje, informatikai eszközökre

Mennyi támogatás igényelhető?

Minimum 1, maximum 10 millió Forint vissza nem térítendő támogatás igényelhető. A projekt teljes költségének a 40-50%-a

Van valamilyen kötelezettség vállalás?

A 2010-ben érvényes statisztikai létszámot kell megtartani. (csak főre vonatkozó vállalás van, csere bármikor lehetséges a projekttől teljesen függetlenül)

Mikor kezdhető el a bevezetés?

A pályázat beadását követően

Mi a követelmény a beszállítóra?

A bevezetendő rendszer tekintetében 5 referenciát kell feltűntetnie az árajánlatban, a beszállító nem lehet kapcsolt vállalkozás

Hogy jut a pénzéhez?

A fejlesztés lezárásakor a beszállító kifizetése után összeállítjuk a kifizetési dokumentációt, melynek elfogadása után az IH akár 3 héten belül utaltatja az összeget.

Mikor lehet beadni a pályázatot?

2011. július 1-től

Ki tud ebben segíteni?

A Tenderek Háza Pályázati Tanácsadó Központ

TH'E System rendszerünk számos bevezetés és sikeres elszámolások után amennyiben nincs konkrét elképzelése a rendszer szállítóját illetően olvassa el tájékoztatónkat itt: TH'E System teljeskörű ERP rendszer moduláris felépítéssel

Részletes összefoglaló

KIÍRÁS CÉLJA
A magyar gazdaság életében mindig is meghatározó szerepet töltöttek be a mikro-, kis- és közepes vállalkozások.
Ezek a cégek jelentik ma is a magyar gazdaság motorjait. A munkahelyek jelentős részét ezen cégek adják. Éppen ezért kiemelten fontos, hogy felszereltségükben, technológiai hátterük tekintetében ne legyenek lemaradva nagyobb társaikhoz képest. Versenyképességük, piacon maradásuk, munkahelyteremtő-és megtartó képességük egyik feltétele, ha lépést tudnak tartani a kor technikai elvárásaival.
Jelen pályázati kiírás célja a mikro-, kis- és középvállalkozások jövedelemtermelő képességének erősítése az információs és kommunikációs technológiai (továbbiakban: IKT) megoldások hatékony alkalmazása révén mind a belső vállalati és mind pedig a vállalatközi üzleti folyamatokban, amelyek a hazai KKV-szektor versenyképességének növekedését segíthetik elő.
Modern vállalat/szervezet irányítási és termelési környezet kialakításához kapcsolódó komplex vállalati és szervezeti infokommunikációs fejlesztések támogathatóak, az alábbi 12 funkcionális célterületre vonatkozóan:
1.    Vállalati CRM, értékesítés terület;
2.    Gyártási terület;
3.    Humán erőforrás menedzsment és bérszámfejtés;
4.    Kontrolling és döntéstámogatás;
5.    Beszerzési, logisztikai terület;
6.    Táv- és csoportmunka támogatás;
7.    Pénzügyi, számviteli terület;
8.    Internetes értékesítés (Vállalati webáruház)
9.    Internetes megjelenés (Vállalati portál); 10.munkafolyamat-irányítási rendszer (WF) bevezetése; 11.elektronikus iratkezelési rendszer bevezetése
12.kiegészítő, (tudásmenedzsment vagy ERP-hez kapcsolódó mobil technikát használó, vagy térinformatikai és földrajzi információs (GIS), vagy RFID technológiát alkalmazó) specializált rendszer bevezetése
A pályázott rendszer, megoldás meg kell, hogy feleljen az V. számú mellékletben foglalt általános, továbbá a felsorolt rendszerekre (1-12. funkcionális célterületekre) vonatkozó részletesen meghatározott kritériumoknak, követelményeknek.

Egy pályázat keretében több célterületre irányuló fejlesztéssel lehet pályázni az alábbiak figyelembe vételével:
a)    Az 1-12. funkcionális célterületekből legalább két funkcionális célterület kell, hogy kiválasztásra kerüljön, továbbá a 9-12. funkcionális célterület csak az 1-8. funkcionális célterület közül választott támogatható tevékenységgel együtt pályázható.
b)    A 8. Internetes értékesítés (Vállalati webáruház) és a 9. Internetes megjelenés (Vállalati portál) célterületek együttesen nem pályázhatóak.
c)    Az 1-3. funkcionális célterületek csak azon pályázók esetében támogathatóak, amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a pályázat benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 3 fő volt.
d)    Meglévő informatikai rendszer esetén a fenti funkcionális célterületekkel való modulbővítésre, vagy meglévő, de korszerűtlenné vált rendszer teljes cseréjére is van lehetőség pályázni, az alábbi továbbfejlesztések azonban nem támogathatók:
e)    Meglévő, adott típusú rendszer felhasználószám bővítése
f)    Meglévő, adott típusú rendszer verziófrissítése
g)    Meglévő webáruház vagy honlap esetén kizárólag tartalomfrissítés, arculat átalakítás
h)    Meglévő rendszer által lefedett célterület kiegészítése (add on)
i)    Korábban   támogatásban   részesült  célterületre   irányuló   fejlesztés   a fenntartási időszak végéig

RENDELKEZÉSRE ÁLLÓ FORRÁS ÉS A TÁMOGATHATÓ PÁLYÁZATOK VÁRHATÓ SZÁMA
A GOP-2011-2.2.1 pályázati kiírás esetében:
A pályázat meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 9 Mrd forint a 2011-13. évekre.
A támogatott pályázatok várható száma a 2011-13. években: 900-9000 db.
A KMOP-2011-1.2.5 pályázati kiírás esetében:
A pályázat meghirdetésekor a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 1,8 Mrd forint a 2011. évre.
A támogatott pályázatok várható száma a 2011. évben: 400 db.

TÁMOGATÁS ÖSSZEGE
Jelen pályázat keretében az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege: minimum 1 millió Ft, maximum 10 millió Ft, de maximum a jelen Pályázati Felhívás A.4. pontjában meghatározott támogatási mértéknek megfelelő arányban.

TÁMOGATÁS MÉRTÉKE
A támogatás mértékének számítására vonatkozó szabályokat illetően a GOP Részletes Pályázati Útmutató D.2. fejezetében foglaltak irányadóak. Felhívjuk a figyelmet azonban, hogy a pályázati kiírás keretében adható maximális támogatás vonatkozásában a Pályázati Felhívás a GOP Részletes Pályázati Útmutató D.2. fejezetében foglaltaknál szigorúbb határokat állapíthat meg!

A GOP-2011-2.2.1 pályázati kiírás esetében:
Az elnyerhető támogatás mértéke maximum az összes elszámolható költség 50%-a.
A KMOP-2011-1.2.5 pályázati kiírás esetében:
Az elnyerhető támogatás mértéke maximum az összes elszámolható költség 40%-a.

 
KÖTELEZŐ VÁLLALÁSOK

A pályázónak vállalnia kell, hogy a projekt befejezési évét közvetlenül követő 2 üzleti évben az éves átlagos statisztikai létszámának átlagos értéke nem csökkenhet a bázislétszám alá. (A negatív eltérés nem lehet nagyobb, mint 0,5.)
Bázislétszámnak minősül a pályázat beadását megelőző év éves átlagos statisztikai állományi létszáma.
Vagy üzleti tevékenység eredmény növekedés
vagy elektronikus árbevétel növekedés

PÁLYÁZÓK KÖRE
mikro-kis és középvállalkozások
Felhívjuk a figyelmet, hogy a jelen Felhívás A.1. pontjában foglaltak alapján, az 1-3. funkcionális célterületek csak azon pályázók esetében támogathatóak, amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a pályázat benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 3 fő volt.
Pénzügy

Nem nyújtható támogatás azon pályázó részére, amely nem felel meg a GOP Részletes Pályázati Útmutató B.3.2. „Pályázó gazdálkodására vonatkozó feltételek" fejezetében foglaltaknak:
Továbbá nem nyújtható támogatás azon pályázó részére:
a)    aki, vagy amely nem rendelkezik legalább egy lezárt (beszámolóval/SZJA bevallással alátámasztott), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel, az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele, és;
b)    aki, vagy amely jelen projektjének az elszámolható összköltsége meghaladja a pályázat benyújtását megelőző jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott), legutolsó lezárt, teljes üzleti év éves beszámoló szerinti árbevétel összegét, vagy egyéni vállalkozók esetében az adóalapba beszámított bevételét.
A PÁLYÁZÓ TEVÉKENYSÉGE (IPARÁG)

A pályázó tevékenységéhez kapcsolódó korlátozások vonatkozásában a GOP Részletes Pályázati Útmutató B.2. fejezetében foglaltak irányadók.

A PÁLYÁZAT TARTALMA

TÁMOGATHATÓ TEVÉKENYSÉGEK KÖRE
A Pályázati Felhívás keretében a GOP Részletes Pályázati Útmutató alapján az alábbi tevékenységek támogathatóak:
a)    Információs technológia-fejlesztés a C.1.3.4. szerint
b)    Tanácsadás igénybevétele a C.1.3.7. fejezet szerint az f), h) és i) pontok kivételével

Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy amennyiben a beruházási célú támogatáshoz kapcsolódóan olyan képzési igény merül fel a vállalkozásnál (például szükséges a dolgozókat a beszerzett új gép használatára felkészíteni, új munkaerőt kell felvenni, és be kell tanítani, stb.) amelynek költsége jelen pályázati kiírásban nem számolható el, úgy a képzési költséghez és a képzéshez szükséges bizonyos szolgáltatások (utazási-, szállásköltség) biztosításához támogatás igényelhető a Társadalmi Megújulás Operatív Program 2.1.3. A munkahelyi képzések támogatása projekt keretében. Támogatható képzések: szakmai, idegen nyelvi, informatikai, számítástechnikai, a vállalkozás működésével kapcsolatos képzések. A pályázat részletes feltételeit tartalmazó pályázati felhívás megtalálható a www.ujszechenyiterv.gov.hu honlapon.

ELSZÁMOLHATÓ KÖLTSÉGEK KÖRE
A Pályázati Felhívás keretében az alábbi költségek számolhatóak el a GOP Részletes Pályázati Útmutató hivatkozott pontjaiban foglalt részletes szabályok figyelembevételével:

Költség típusa    A GOP Részletes Pályázati Útmutató vonatkozó része
a) Csekély összegű támogatásként    D.1.3. fejezet alapján
aa) Információs technológia fejlesztéshez kapcsolódó, egyenként minimum nettó 30.000 Ft értékű hardver vételára    C.2.2.3. f) és g) pontja alapján.
ab) Információs technológia fejlesztéshez kapcsolódó szoftverek vételára    C.2.4.3. a) pontja alapján az egyedi fejlesztésű szoftverek TESZOR: 62.01.11 kivételével.
ac) Tanácsadás igénybevétele (maximum a projekt összes elszámolható költségének 30%-áig)    C.2.5.3. c) pontja alapján a cf) ch) és ci) alpontok kivételével

A fejlesztéshez kapcsolódó betanítás költsége a jelen fejezet ab) pontja keretében számolható el a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.2.4.3. ae) pontja alapján. Ebben az esetben a betanítás költségét a beszerzett szoftverrel együtt az immateriális javak között kell nyilvántartani.

A projekthez kapcsolódóan az ÁFA levonhatóságát érintő szabályokat a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.3. „Egyéb, az elszámolható költségekkel kapcsolatos előírások" pontja tartalmazza.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a támogatási döntést megelőzően a pályázat elszámolható költségeinek változtatására nincs lehetőség, az ilyen jellegű módosítási igények nem vehetők figyelembe, a pályázat elutasításra kerül.

NEM ELSZÁMOLHATÓ KÖLTSÉGEK KÖRE
A pályázati kiírás keretében nem elszámolható semmilyen a jelen Pályázati Felhívás C.2. pontjában nem szereplő költség, figyelemmel a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.3. és C.4. fejezeteiben foglalt korlátozásokra, továbbá nem elszámolhatóak:
a)    Amennyiben a pályázó olyan szolgáltatás igénybevételéhez igényel támogatást, amelyet a pályázatban leírtak és a pályázó referenciái alapján saját maga is el tud(na) végezni;
b)    Projektor, televízió, digitális fényképezőgép;
c) Rendszer bevezetés esetén az olyan szállítótól/árajánlatadótól történő beszerzés, aki vagy amely nem rendelkezik az érintett célterületek vonatkozásában célterületenként legalább 5 referenciával.

Amennyiben a benyújtott pályázat nem elszámolható költségeket tartalmaz, csökkentett támogatás odaítélésére nincs lehetőség, ebben az esetben a pályázat elutasításra kerül.

A PROJEKT MEGKEZDÉSE

A projekt megvalósítása a benyújtást követő napon a pályázó saját felelősségére megkezdhető.
Támogatás a pályázat benyújtását megelőzően megkezdett beruházáshoz nem igényelhető. Amennyiben megállapítást nyer, hogy a projekt megkezdésére a pályázat benyújtását megelőzően sor került, a pályázat elutasításra, illetve a támogatás visszavonásra kerül.
A projekt a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.7. „A projekt megkezdése" fejezetben foglaltak szerint kezdhető meg, a megkezdés időpontját a különböző projektelemek vonatkozásában a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.7.1. „Megkezdettség" fejezete szabályozza.

A PROJEKT FIZIKAI BEFEJEZÉSE ÉS A PÉNZÜGYI ELSZÁMOLÁS VÉGSŐ HATÁRIDEJE
A projekt fizikai befejezésének meg kell történnie a projekt megkezdését, vagy amennyiben a projekt a Támogató Okirat hatályba lépéséig nem kezdődött meg, a Támogató Okirat hatályba lépését követő 24 hónapon belül.
A pályázó projekttel kapcsolatos pénzügyi elszámolása (záró kifizetési igénylés) benyújtásának végső határideje a projekt fizikai befejezését követő 90 nap, de legkésőbb 2014. szeptember 30.
A projekt fizikai befejezésére vonatkozó részletes szabályokat illetően a GOP Részletes Pályázati Útmutató E.1. fejezete tartalmazza, a projekt befejezésére vonatkozó részletes szabályokat a GOP Részletes Pályázati Útmutató E.2. fejezete tartalmazza.

FENNTARTÁSI KÖTELEZETTSÉG
A pályázónak vállalnia kell, hogy a támogatott beruházással létrehozott termelő kapacitásokat, információs technológiai fejlesztéseket a projekt befejezését követő 3. év végéig az adott régióban fenntartja és üzemelteti.
A részletes szabályokat illetően a GOP Részletes Pályázati Útmutató E.3. fejezetében foglaltak irányadóak.

EGYÉB KORLÁTOZÁSOK A PROJEKT TARTALMÁVAL KAPCSOLATBAN
A részletes szabályokat illetően a GOP Részletes Pályázati Útmutató C.8. fejezetben foglaltak irányadóak, továbbá:
a)    Nem részesülhet támogatásban az a projekt, amelynek költségvetése nem reális és nem takarékos. (A Pályázati Felhívás VI. számú melléklete /Maximális támogatási összeg kalkulátor/ alapján kerül ellenőrzésre.)
b)    Csak olyan informatikai rendszerek, alkalmazások bevezetése támogatható a konstrukción belül, melyek megfelelnek a V. számú mellékletben meghatározott kritériumoknak, követelményeknek.
c)    Nem részesülhet támogatásban az a projekt, amelynek keretében ASP/SaaS jellegű szolgáltatás igénybevételére kerül sor.
d)    Nem részesülhet támogatásban az a pályázó, aki olyan szállítóval köt szerződést, aki nem vállalja, hogy a fejlesztéshez kapcsolódóan oktatást, betanítást nyújt a megrendelőnek, valamint nem biztosít magyar nyelven elérhető terméktámogatást az általa szállított produktumhoz legalább a fenntartási időszak végéig.
e)    Nem részesülhet támogatásban az a projekt, amelynek keretében megvalósuló fejlesztés nem felel meg a fogyasztók/igénybe vevők tájékoztatását célzó, jogszabályokban rögzített adatszolgáltatási előírásoknak, így különösen az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény előírásainak, különös tekintettel a törvény 4-6. §-aira.
f)    Ha a projekt megvalósítása kiemelkedően jelentős kockázatot hordoz, akkor a pályázat nincs összhangban a pályázati kiírás célkitűzéseivel, ezért elutasításra kerülhet. (Jelentős kockázatot jelenthet többek között a pályázat nem megfelelő kidolgozottsága; a pályázó székhelyének és a megvalósítás helyének eltérő támogatási intenzitása, a projekt megvalósítása szempontjából kockázatos gazdálkodási adatok.)
g)    A pályázatkezelés és a megvalósítás során folyamatba épített kockázati ellenőrzésre kerül sor. Ha a projekt megvalósítása során kiemelkedően jelentős kockázat merül fel, akkor a jelen fejezet f) pontjában foglaltaknak megfelelően a pályázat elutasításra kerülhet, illetve a támogatási döntés érvényét veszítheti. Kiemelkedően jelentős kockázatot jelenthet például:

sss)    ha a pályázó, illetve az árajánlat adó/szállító székhelye, telephelye, fióktelepe között egyezés áll fenn,
ttt)    a megvalósítási helyszín nem alkalmas a pályázatban jelzett tevékenység végzésére,
uuu)    a saját forrás magánszeméllyel, különös tekintettel külföldi magánszeméllyel, vagy külföldi vállalkozással kötött kölcsönszerződés alapján, vagy tagi kölcsön révén biztosított,
vvv)    pénzügyi teljesítés több kisösszegű részátutalás révén, vagy nagy összegű készpénzes kiegyenlítés révén történik.
h) A támogatói döntést követően támogatásra javasolt pályázatok esetében a projekt végrehajtási időszakában felmerülő tartalmi módosítások, új információk, megvalósítási időszaki ellenőrzések következményeként felmerülhet a kiválasztási kritériumok szerinti ismételt vizsgálat, elfogadott projekt költségvetés módosítása, esetleg a támogatói döntés megváltoztatása.
PÉNZÜGYI FELTÉTELEK ÉS AZ ÁLLAMI TÁMOGATÁSI SZABÁLYOK
TÁMOGATÁS FORMÁJA
A jelen pályázati kiírás keretében nyújtott támogatás vissza nem térítendő támogatásnak minősül a GOP Részletes Pályázati Útmutató D.1.3. „Csekély összegű támogatás" fejezete szerint.
ÖNRÉSZ
A pályázónak legalább a projekt összköltségének az igényelt támogatási összeggel csökkentett részét kitevő önrésszel kell rendelkeznie. Az önrész saját forrásból és az államháztartás alrendszereiből származó egyéb támogatásból állhat.
A részletes szabályokat illetően a GOP Részletes Pályázati Útmutató D.3. fejezetben foglaltak irányadóak.
A pályázónak legalább a projekt elszámolható összköltségének 25%-át kitevő igazolt saját forrással kell rendelkeznie.
ELŐLEG IGÉNYLÉSE
Jelen pályázati kiírás keretében előleg nem igényelhető.

A PÉNZÜGYI ELSZÁMOLÁS, FINANSZÍROZÁS
A részletes szabályokat illetően a GOP Részletes Pályázati Útmutató F.6. fejezetében foglaltak irányadóak.
A vissza nem térítendő támogatás folyósítását a Kedvezményezett kezdeményezi a Kifizetési igénylés benyújtásával. A támogatás igénybevétele utólag, teljesítmény- és forrásarányosan történhet, legkésőbb a C7 pontban előírt végső időpontig.

A pályázat keretében a Kedvezményezett az alábbi módon nyújthat be kifizetési igénylést:
a)    5 millió Ft támogatási összeg alatt összesen egy alkalommal, a projekt befejezése után van lehetőség kifizetés igénylés benyújtására,
b)    5 millió Ft támogatási összeg felett több kifizetési igénylés benyújtására van lehetőség, azzal a feltétellel, hogy a kifizetési igényléseknek egyenként minimum 5 millió Ft-os támogatási összeghez kell kapcsolódnia (kivéve az utolsó kifizetési igénylést, amely ennél alacsonyabb összegre is vonatkozhat).

Amennyiben a megítélt támogatási összeg meghaladja az 5 millió Ft-ot, a Kedvezményezettnek a szerződéskötéskor nyilatkoznia kell, hogy a megítélt támogatással egyösszegben kíván-e elszámolni.
G. A PÁLYÁZÓ ÁLTAL CSATOLANDÓ MELLÉKLETEK LISTÁJA
Az egyes csatolandó dokumentumokra vonatkozó részletes szabályokat illetően a GOP Részletes Pályázati Útmutató G. fejezetében foglaltak irányadóak.

Pályázathoz csatolandó dokumentum megnevezése    Megjegyzés
1. Jogi státusz igazolása egyéni vállalkozó esetében    A GOP Részletes Pályázati Útmutató G. fejezetének a) pontjában foglaltak szerint
2. Jóváhagyott (közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok által jóváhagyott) éves beszámoló, vagy SZJA bevallás, amennyiben az nem került feltöltésre a www.e-beszamolo.kim.gov.hu oldalra, és a közgyűlés, taggyűlés, illetve a tulajdonosok általi jóváhagyását igazoló dokumentum    A GOP Részletes Pályázati Útmutató G. fejezetének b-c) pontjában foglaltak szerint
3. Árajánlat    A GOP Részletes Pályázati Útmutató G. fejezetének e) pontjában foglaltak szerint, továbbá az árajánlat funkcionális tartalma a pályázati felhívás
V. számú mellékletében rögzített funkcionális követelmények szerint kell, hogy elkészüljön, megjelölve alkalmazás kategóriánként a megvalósítani kívánt követelményt.
4. A pályázó hivatalos képviselőjének aláírási címpéldánya/vagy ügyvéd által hitelesített aláírásminta    A GOP Részletes Pályázati Útmutató G. fejezetének f) pontjában foglaltak szerint
5. A pályázat beadását megelőző utolsó lezárt, teljes üzleti évben a NAV-nak (APEH-nak) kötelezően megküldendő bevallás statisztikai létszámot tartalmazó oldala, vagy belső munkaügyi nyilvántartás    A GOP Részletes Pályázati Útmutató G. fejezetének d) pontjában foglaltak szerint
6. Igazolás az önrész rendelkezésre állásáról    A GOP Részletes Pályázati Útmutató G. fejezetének   m)   pontjában   foglaltak szerint:
Számlapénz,    bankbetét,    értékpapír esetében banki igazolás másolat
Bankhitel, tagi kölcsön, magánkölcsön, tőkeemelés, zárt végű pénzügyi lízing esetében a kölcsönszerződés eredeti, vagy    közjegyző    által    hitelesített másolata
és tagi kölcsön, magánkölcsön esetén banki átutalásról igazolás vagy bevételi pénztárbizonylat

Benyújtási határidő: 2011. július 1. – 2012 december 31-ig.


Kapcsolódó tartalom a Vállalkozás fejlesztési portálon:

Van esélyem pályázni?
Jó lenne tudni a pályázata elkészítése előtt, hogy milyen esélyekkel indulhatna rajta?

Kiemelt információk és aktualitások

Elindultak az első KKV-fejlesztési pályázatok!

Induljon a Tenderek Háza P. T. Központ Kft. szakértő csapatával az új Széchenyi 2020 program pályázatain! Kollégáink több száz nyertes pályázattal a hátuk mögött, készséggel állnak rendelkezésére. tel: 061 920 0096, +36 20 665 8717



Itt az utolsó óriási lehetőség!

Több ezer cég is új gépeket és informatikai eszközöket vehet, vagy termelő üzemet építhet abból az új EU-s pályázatból, amelyet a napokban jelentettek be és jövő január végétől nyílik meg. Ez már a s...


További hirek




Igazoló Hatóság

Igazoló Hatóság (IgH): A tagállam által a kifizetési kérelmek összeállítására, és benyújtására és az Európai Bizottságtól érkező kifizetések fogadására kijelölt szervezet. Az Igazoló Hatóság Magyarországon - minden Operatív Program vonatkozásában - a Nemzetgazdasági Minisztérium.


Összes szakszó