Ha rossz az üzleti terv

 Ha rossz az üzleti terv

Pályázatok Pályázat készítés Keresés Szolgáltatások Hírek Minőségügy Üzleti terv Informatika Partnerek Rólunk


E-mail:
Jelszó:
Hírek, információk, tanácsok Vállalkozásod fejlesztéséhez! Az információ pénz, íratkozz fel hát most vállalkozás fejlesztési hírlevelünkre, amíg ingyen adjuk....
Neve: 
Email:
Kulcsszó:
beállít
rss
1146 Budapest,
Hungária körút 137.
Fax: +36-1-9200-096
Tel.: +36-1-9200-095
Email: info@tenderekhaza.hu





Előző Vissza a cikkek listájához Következő

Ha rossz az üzleti terv

2011-10-07 Szerző: vnegyed Forrás: http://www.vallalkozoinegyed.hu/20111006/ha-rossz-az-uzleti-terv-otp

Cikk ajánlása Cikk myomtatása

üzleti terv

Bár az elmúlt években sokat szigorodott a pályázatok elbírálása, egyre több forrásigénylés mellé elvárás az üzleti terv, amire az egész pályázat épül. Ha hibás jövőtervezés, akkor pályázatot elutasítják és a vállalkozás hátrányba kerül.
"A pályázatírónak - legyen az egy erre szakosodott vállalkozás, vagy épp a pályázni készülő cégvezető - alkalmazkodnia kellett a megváltozott pályázati körülményekhez.

A szigorításoknak az üzleti tervre nézve irreleváns a hatása; lettek pályázatok, ahol nagyobb hangsúlyt kap az elbírálásban, de az üzleti tervre vonatkozó elvárások nem szigorodtak" - mondta kérdésünkre Fazakas Gábor, a Trendek Háza pályázati szakértője. Hozzátette: a kisebb volumenű pályázatoknál, például a kkv-k közt népszerű technológia, illetve informatikai fejlesztésekre vonatkozó kiírásoknál még nem jut akkora szerephez, mint mondjuk a mikrovállalkozásoknak számára kiírt kombinált mikrohitel pályázatnál. Ez utóbbinál az üzleti terv igen meghatározó, ha abban valami nem tükrözi a valóságot, akkor elutasítják a pályázatot.

MFB"A valós, reális elképzeléseket felvonultató üzleti terv különösen fontos az induló vállalkozásoknak"- hívja fel a figyelmet Fazakas Gábor. Tapasztalata szerint azért, mert fiatal cégeknek nincsen múltjuk, csak a jövőjükbe vetett elképzeléseik alapján ítélhetik meg őket a pályázatok elbírálásánál. Ha az üzleti terv alapján a pályázat elbírálójában nem alakul ki a kép a forrásigénylő vállalkozásról, ha nem látja azt, hogy megfelelő alapokkal bír a cég, hogy reálisak a kiadási elképzeléseik, akkor a pályázat sorsa az elutasítás.

Előfordul, hogy egy-egy cég önmaga, külső segítség nélkül kezd bele a pályázat, így az üzleti terv megírásába. Fazakas szerint ez akár sikerülhet is, de a siker érdekében célszerű egy pályázatíró céggel, vagy szakértővel konzultálni előtte. "Olyan területekre kell kitérni egy-egy pályázati anyag összeállításánál, amire egy laikus cégvezető nem gondol. Persze azért a hitelintézetek igyekeznek mankót tenni azok hóna alá, akik mégis egyedül vágnak bele, ám sokszor még az is kevés. A pályázati anyag hiányosságai miatt a kiíró hiánypótló adatbekérést kezdeményezhet, de ha az üzleti terv is hiányos, akkor az elbíráló nem fogja újra megkérdezni, hogy például a vállalkozás 15 kilométeres környezetében milyen a konkurencia, hanem elutasítja azt. Ilyenkor már nincs lehetőség hiánypótlásra, várni kell a következő kiírásig" - mondja Fazakas Gábor. Márpedig egy nagyobb volumenű pályázatnál az üzleti tervre adható pontszám az összpontszám tíz-tizenöt százaléka is lehet arányait tekintve. Ám mivel logikailag arra épül az egész pályázat könnyen lehet, hogy a rosszul kalkulált gazdasági növekedés, vagy más mutatók az egész pályázat kudarcát jelentik.

A mai magyar gazdasági helyzetben igen nehéz még két-három évre is előre tervezni, ami igen megnehezítheti a már elnyert pályázatoknál vállalt célszámok teljesítését. A pályázati szakértő szerint ez akár a támogatási összeg teljes visszafizetését is eredményezheti, erre ritkán kerül sor. "Módosítási kérelmet lehet beadni, hisz a kiíró is ebben a gazdasági környezetben él, tapasztalja ő is a gazdasági feltételek változását. A pályázati pénz visszaadását megpróbálja elkerülni a pályázó és ebben partner a kiíró is. Vagy meghosszabbítják a teljesítés idejét, vagy úgy módosítják a feltételeket, hogy a kiírónak még megfelelő, a pályázónak pedig már teljesíthető legyen" - osztja meg tapasztalatát Fazakas Gábor. Mint mondja: egy ilyen szituációban nagyon fontos a párbeszéd, a legrosszabb esetben kell csak visszafizetni a támogatást.

Forrás: http://www.vallalkozoinegyed.hu/20111006/ha-rossz-az-uzleti-terv-otp

Küld el ismerősödnek!

>
Az Ön neve*
Az Ön email címe*
Ismerőse neve*
Ismerőse email címe*
Ellenőrzés*

Van esélyem pályázni?
Jó lenne tudni a pályázata elkészítése előtt, hogy milyen esélyekkel indulhatna rajta?

Kiemelt információk és aktualitások

Elindultak az első KKV-fejlesztési pályázatok!

Induljon a Tenderek Háza P. T. Központ Kft. szakértő csapatával az új Széchenyi 2020 program pályázatain! Kollégáink több száz nyertes pályázattal a hátuk mögött, készséggel állnak rendelkezésére. tel: 061 920 0096, +36 20 665 8717



Itt az utolsó óriási lehetőség!

Több ezer cég is új gépeket és informatikai eszközöket vehet, vagy termelő üzemet építhet abból az új EU-s pályázatból, amelyet a napokban jelentettek be és jövő január végétől nyílik meg. Ez már a s...


További hirek




Szakmai képzés

Szakmai képzésnek a szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII. törvény 3. § (2) bekezdés c) és (3) bekezdés a) pontjában meghatározott képzés, továbbá az állam által elismert szakképesítés minősül.


Összes szakszó